Çözüldü Mojave ve Catalina kurulum ekranında takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Otomatikte kalsın. Ethernet kablosunu MacOS'u açarken çıkartın, sistemi açtıktan sonra tekrardan kasaya takın. Bende de bazen oluyor, öyle çözüyorum. Veya yeniden başlatın, deneyin biraz.

Sonunda :) şu anda Catalina'dan yazıyorum. Her şey çok iyi çalışıyor. Unity kurulumlarını yapıyorum grafik kartı da şu anda sorunsuz gibi. Her şey için teşekkür ederim.

Özet:
ASRock H81 PRO btc2.
i5 4590 CPU.
MSI Gaming X RX580 4 GB.

Kurulum sırasında ekrandaki donmayı NPC'i=0x2000 ve NPC'i=0x3000 parametrelerini Boot Args'dan silerek aştım.

Kurulum sırasında 2 kere yeniden başlatma yaşandı sanırım normal çünkü kaldığı yerden devam etti. Ses, ethernet ve grafik kartını kendi tanıdı.

İnternet erişiminde ağ kablosu takılı değil veya self assigned IP hatası verdi. Bu durumu @tristessehivernale un bahsettiği yöntem ile çözdüm. Açılış sırasında ethernet kablosunu çektim. Boot işlemi bitip şifre ekranı geldiğinde taktığımda internet erişimi de gelmiş oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

@@integer tebrik ederim.​

Benzer donanımlara sahibiz.
İ3 4170 Haswell
H81 çipsetli bir anakart.
Bende sürekli donma sorunu yaşıyorum.
Sizin içinde sorun yoksa kurulum sırasında kullandığınız EFI dosyasını paylaşır mısınız?

@@integer tebrik ederim.​

Benzer donanımlara sahibiz.
İ3 4170 Haswell
H81 çipsetli bir anakart.
Bende sürekli donma sorunu yaşıyorum.
Sizin içinde sorun yoksa kurulum sırasında kullandığınız EFI dosyasını paylaşır mısınız?

Merhaba, maalesef donanımı geçtiğimiz kasım da değiştirdim i5-7400 , ASUS B250G STRIX anakart ile birlikte kullanıyorum. İş görecek ise bu donaımların efi bilgilerini atabilirim

Merhaba, maalesef donanımı geçtiğimiz kasım da değiştirdim i5-7400 , ASUS B250G STRIX anakart ile birlikte kullanıyorum. İş görecek ise bu donaımların efi bilgilerini atabilirim
Çok naziksiniz sanırım o donanım işimi görmeyecektir. Sizden hangi sürümü indirdiğinizi sorsam hatırlarmısınız. Bende de donma ve takılma sorunları oluyor. Siz yöntemini anlatmışsınız. Verdiğiniz yöntemi deneyecem. Ancak öyle çözecem sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı