OpenCore Ryzen Catalina Takılma Sorunu

wrecking34

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar,
Opencore 0.6.0 ile Catalina 10.15.6 kurulumu yapıyorum tamamen sorunsuz.
İşlemci Ryzen 5 3600
Anakart B450 Tomahawk Max
Lakin farkına vardığım bir olay var ve bir türlü çözemedim. Sanki sistem belirli aralıklarla çok ufak takılmalar yaşıyor.
Bu olay sadece bana mı özgü yoksa sizlerde yaşıyor musunuz? Yaşıyorsanız bir çözüm sağlayabildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde SDD mi yoksa HDD mi var?

Sistemde M.2 XPG SX8200 Pro 256GB mevcut. Lakin benim düşüncem çift monitor kullanıyorum DP ve HDMI'dan gelen seslerden dolayı olduğunu düşünüyorum bu durumun. Ama bir türlü DP ve HDMI'dan gelen sesleri devredışı bırakamadım. Neredeyse bütün boot komutlarını denedim ama nafile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne gibi ses sorunu var? Ayrıca diski ne şekilde formatlamıştın?

Disk formatı APFS

Ses sorunu yaşamıyorum lakin bir şekilde normal anakartımdaki ses aygıtıyla displayport ve hdmi dan gelen ses aygıtlarının çakıştığını düşünüyorum. Ki zaten dp ve hdmi dan gelen ses aygıtları sistemde aktif görünüyor lakin bir bağlantı yaptığımda ses vermiyor. Bu yüzden sadece anakartımdaki ses aygıtını kullanıyorum. Bunun dışında sistemde gözüme çarpan bir durum yok varsada hep denedim lakin bir sonuç alamadım. SMBIOS ile alakalı bi durum olabilir diye düşünüyorum. iMacPro1,1 kullanıyordum sürekli hiç değiştirmek aklıma gelmedi.

Geri
Yukarı