Molex çıkışlı fan anakart üzerinden kontrol edilir mi?

enesakyl38

Hectopat
Daha fazla  
Kullandığım anakart: ASUS ROG B550F.
Kullandığım kasa:GameBooster GB-Z007B Mesh ARGB E-ATX Gaming Kasa

Merhaba, kasamdaki fanların beslemesi Molex kablo yardımıyla yapılıyor. Renkleri kasada bulunan tuş üzerinden kontrol ediliyor. Fanların RGB özelliği var. Ben fanlarımı anakarta bağlayıp diğer parçalarla beraber eş zamanlı kontrol etmek istiyorum. Böyle bir dönüştürücü mevcut mudur? Molex kablonun fotoğrafını bırakıyorum konuya. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullandığım anakart: ASUS ROG B550F.
Kullandığım kasa:GameBooster GB-Z007B Mesh ARGB E-ATX Gaming Kasa

Merhaba, kasamdaki fanların beslemesi Molex kablo yardımıyla yapılıyor. Renkleri kasada bulunan tuş üzerinden kontrol ediliyor. Fanların RGB özelliği var. Ben fanlarımı anakarta bağlayıp diğer parçalarla beraber eş zamanlı kontrol etmek istiyorum. Böyle bir dönüştürücü mevcut mudur? Molex kablonun fotoğrafını bırakıyorum konuya. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hayır. Anca kabloları kesip bir PWM ucuna bağlarsan olur.

Ki Molex fanlar zarzor dönen fanlardır genelde. Yaparsan pwm'de de 12v tutmak zorunda kalırsın.

Hayır. Anca kabloları kesip bir PWM ucuna bağlarsan olur.

Ki Molex fanlar zar zor dönen fanlardır genelde. Yaparsan PWM'de de 12v tutmak zorunda kalırsın.

1200RPM miş fanlar hocam. Bende fark etmiştim çok cansız dönüyordu zaten. Ortalama kaç RPM olması gerekiyor.

İşlemci: 5600X
Ekran kartı: ROG 6750XT
Sıvı soğutucu: DeepCool Castle

1200RPM miş fanlar hocam. Bende fark etmiştim çok cansız dönüyordu zaten. Ortalama kaç RPM olması gerekiyor.

İşlemci: 5600X
Ekran kartı: ROG 6750XT
Sıvı soğutucu: DeepCool Castle
O sistemde top speed çalışsın daha iyi. Paranızı biriktirip Arctic 140mm destekliyorsa alın yoksa da 120mm fanlarını alın.

O sistemde top Speed çalışsın daha iyi. Paranızı biriktirip Arctic 140mm destekliyorsa alın yoksa da 120mm fanlarını alın.

Ben sana bir soru sorayım o zaman. A620M-E anakart var Rampage Spear kasa kullanıyorum egzoz fanlari Full devrinde dönüyor ve ses çıkarıyor BIOS'tan veya programla kontrolünü yapamıyorum. Direkt güç kaynağına bağlı ben bu fanlari anakarta takamaz miyim? Ya da kontrolünü nasıl yaparım?

Geri
Yukarı