Mondial Wing 50i motosiklet gaz yemiyor ve stop ediyor

Peocawe

Hectopat
Mondial Wing 50i motorum var, henuz 12xx kilometrede ancak iki önemli problemim var. Birincisi, motor soğukken ilk marşı veriyorum ve 50-60M gidip durduğumda stop ediyor. Bunu birkaç defa yapıyor ve ısınınca problem kalmıyor. İkincisi ise ilk zamanlar tam 8 bin devir çevirip güzelce hızlanan motor artık 7 binlerde tıkanıyor ve çok yavaş ivmeleniyor. Subap ayarı yaptırdım ancak değişen bir şey olmadı. Ben yakıttan şüpheleniyorum çünkü motoru aldığım günden beri tek bir benzinlikten benzin alıyorum. Shell mi denemeliyim? Yoksa başka bir sebebi olabilir mi yeni motorda bu durumların?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mondial Wing 50i motorum var, henuz 12xx kilometrede ancak iki önemli problemim var. Birincisi, motor soğukken ilk marşı veriyorum ve 50-60M gidip durduğumda stop ediyor. Bunu birkaç defa yapıyor ve ısınınca problem kalmıyor. İkincisi ise ilk zamanlar tam 8 bin devir çevirip güzelce hızlanan motor artık 7 binlerde tıkanıyor ve çok yavaş ivmeleniyor. Subap ayarı yaptırdım ancak değişen bir şey olmadı. Ben yakıttan şüpheleniyorum çünkü motoru aldığım günden beri tek bir benzinlikten benzin alıyorum. Shell mi denemeliyim? Yoksa başka bir sebebi olabilir mi yeni motorda bu durumların?

Yakıtı normalde nereden alıyorsunuz? Shell yakıtı gayet iyidir bir de oradan deneyin.

Mondial wing 50i motorum var, henuz 12xx kilometrede ancak iki önemli problemim var. Birincisi, motor soğukken ilk marşı veriyorum ve 50-60M gidip durduğumda stop ediyor. Bunu birkaç defa yapıyor ve ısınınca problem kalmıyor. İkincisi ise ilk zamanlar tam 8 bin devir çevirip güzelce hızlanan motor artık 7 binlerde tıkanıyor ve çok yavaş ivmeleniyor. Subap ayarı yaptırdım ancak değişen bir şey olmadı. Ben yakıttan şüpheleniyorum çünkü motoru aldığım günden beri tek bir benzinlikten benzin alıyorum. Shell mi denemeliyim? Yoksa başka bir sebebi olabilir mi yeni motorda bu durumların?

Bakım yaptırıyonuzmu düzenli.

Eğer karbüratörlü ise ısınasaya kadar stop edebilir normal bir durum. Kendimden örnek verecek olursam ilk çalıştırmada 2-3dk bekliyorum ve sonraki 2-3km kadar düşük devide ısındıra ısındıra gidiyorum. Isındığı için stop etmiyor. Gaz yememe sorunu hakkında bir bilgim yok.

Eğer karbüratörlü ise ısınasaya kadar stop edebilir normal bir durum. Kendimden örnek verecek olursam ilk çalıştırmada 2-3dk bekliyorum ve sonraki 2-3km kadar düşük devide ısındıra ısındıra gidiyorum. Isındığı için stop etmiyor. Gaz yememe sorunu hakkında bir bilgim yok.
Maalesef enjeksiyonlu hocam. Bugün servise bıraktım bakalım ne diyecekler.

Servis ust silindir kapagini degistirmis garanti kapsaminda. Daha önce de degistirmisti, yine aynisi yasandi. Bir de utanmadan önceki kapak dandik bir markaydi, simdi farkli marka taktik dedi. Digerini takan da sendin sözde. Hicbiri guven vermiyor.

edit: motor 28xx km'lere geldi, sorun yine baş göstermeye başladı. belli ki sorun farklı bir yerde, servis de pek anlamıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı