Monitör açılırken renkler birbirine giriyor

zafercoturoglu

Hectopat
Arkadaşlar benim monitörümde bilgisayarı ilk açtığımda renkler birbirine giriyor. Ekran kararıyor, yeşilleniyor. Değişik renkler yukarıdan aşağı dağılıyor ama boş kalan kısımlarda fare hareketleri yapıyorum. Oyun oynarken ya da daha sonrasında hiçbir sıkıntı olmuyor. Arada bilgisayar açıkken monitör kapandıktan sonra tekrar açtığımda da aynı sorunla karşılaşıyorum. Bu neden kaynaklanabilir? Çoğu forumu gezdim pek bir şey bulamadım. Sanki eski televizyonlarda olan olaylar oluyor.

Hocam en iyi ihtimalle kablo sorunu olabilir farklı bir kablo ile bağlantı sağlayınız eğer sorun devam ederse yüksek ihtimal monitör daha kötü düşünürsek ekran kartı kaynaklı bir sorun sizi bekliyor.

Hocam en iyi ihtimalle kablo sorunu olabilir farklı bir kablo ile bağlantı sağlayınız eğer sorun devam ederse yüksek ihtimal monitör daha kötü düşünürsek ekran kartı kaynaklı bir sorun sizi bekliyor.
ekran kartında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sadece ilk açılışta oluyor ve bir daha olmuyor. Kablo olayı benimde aklım da olmazsa bir arkadaşımdan monitör getireceğim. Acaba ram kaynaklı olabilir mi ?

ekran kartında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sadece ilk açılışta oluyor ve bir daha olmuyor. Kablo olayı benimde aklım da olmazsa bir arkadaşımdan monitör getireceğim. Acaba ram kaynaklı olabilir mi ?
Zannetmiyorum hocam önceliğiniz kablo ve monitör gibi duruyor

Zannetmiyorum hocam önceliğiniz kablo ve monitör gibi duruyor
Şuan HDMI kablo ile denedim önceden DP kablo vardı. Açılırken hafif bir şey olur gibi oldu. Sonradan denediğimde olmuyor sanki monitör ilk çalışmada tekliyor gibi geliyor bana yarın sabah bir daha HDMI ile deneyeceğim. Sıkıntı olmazsa bir kablo alır devam ederim.

Şuan HDMI kablo ile denedim önceden DP kablo vardı. Açılırken hafif bir şey olur gibi oldu. Sonradan denediğimde olmuyor sanki monitör ilk çalışmada tekliyor gibi geliyor bana yarın sabah bir daha HDMI ile deneyeceğim. Sıkıntı olmazsa bir kablo alır devam ederim.
Tamamdır hocam haber verirsiniz.

Geri
Yukarı