Monitör ayarları nasıl eski haline döner?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Monitör ayarlarımı eski haline nasıl döndürebilirim? Oyundayken elim çarptı ve birçok şeyini çıkmak için kurcaladım, şimdi karıncalanma ve bulanıklık oldu. Çözünürlük eskisi gibi de gözükmüyor. Sistem geri yükleme yaptım, olmadı. Reset ayarını denedim monitörün kendi ayarlarından o da çözmedi, hala bulanık.

Monitörün menüsünde sıfırlama vardır eğer öyle olmuyorsa menüde "auto" olarak geçen bir seçenek var onu deneyin. Eliniz çarptığında kablo da oynamış olabilir yerine oturtun.

Monitörün menüsünde sıfırlama vardır eğer öyle olmuyorsa menüde "auto" olarak geçen bir seçenek var onu deneyin. Eliniz çarptığında kablo da oynamış olabilir yerine oturtun.
Sıfırladım gene aynı.

Driverlarla ilgili bir şey olduğunu düşünmüyorum, eliniz monitörün tuşlarına çarpmadıysa büyük ihtimal kablo yerinden oynamıştır. Eğer çok sert çarptıysa panel hasar almış olabilir.

Hocam, elim çarptı dediğim monitöre çarpmadı, monitörün ayarlarında elim çarptı oyun oynarken. Yani, mouse ile tıkladım öyle çarptı.

Kabloyu kontrol edin, benim ki VGA ve güç kablosuna bağlı.

Sorun VGA kablosundaymış.

Düzelmedi. Biraz daha olayı açabilirim: Çözünürlük gene aynı ama bulanık ve ekrana sığmıyor birazcık.

Yeni konular

Geri
Yukarı