Monitör beyaz ekranda açılma

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Eski bir model LCD monitör sahibiyim, istediğim tarzda bir monitör daha gelmediği için yeni bir monitöre geçemedim. Hali hazırdaki de işimi görüyor, lakin son zamanlarda sürekli beyaz ekranda açılmalar başladı. PC'yi her gün açtığımda bu şekilde bembeyaz bir ekranda açılıyor. PC çalışıyor ama görüntü bembeyaz geliyor. Sonra monitörü aç kapa, aç kapa vs yaparken görüntü geliyor. Sonra sıkıntı olmuyor, çalışmaya devam ediyor. Sorun neden kaynaklıdır, beni bir 6 ay daha idare etse yeterli aslında ama erkenden giderse sıkıntı olur doğrusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür durumlarda ilk önce kabloya bakmak gerekiyor veya kablo girişlerine. En basiti kablo değiştirip sorunu takip etmektir. Devam ediyorsa monitör yüksek ihtimal ömrünü doldurmuştur.
Tamamen gitse yani sürekli beyaz kalsa, ömrü bitmiştir diyeceğim ama yine açılıyor. Kullanımda gitmeler vs sorunu yok. O ilk açılışta bu sıkıntıyı yapıyor. Kabloda sorun olsa yine kullanım esnasında veya kabloyla oynadığınızda görüntü gitmesi gerek. Sanırım içindeki lehimlerle alakalı, monitör soğuduktan sonra ısınana kadar bu sorun yapıyor diye düşünüyorum. Bunuda hangi parça yapar falan bilemiyorum. Bir bilgisayarcıya bıraksam o gelene kadar pc'siz kalacağım oda var tabi. Hepten bozarsa o ap ayrı sıkıntı tabi.

Sanırım içindeki lehimlerle alakalı, monitör soğuduktan sonra ısınana kadar

Benim anlatmak istediğim de zaten buydu. Direkt monitör problemli demek yanıltıcı olur. Fakat durumun farkındasın. Tüplü televizyonların ömrünü doldururken ki sorunu sende de mevcut. Görüntünün geç gelmesi.

Benim anlatmak istediğim de zaten buydu. Direkt monitör problemli demek yanıltıcı olur. Fakat durumun farkındasın. Tüplü televizyonların ömrünü doldururken ki sorunu sende de mevcut. Görüntünün geç gelmesi.
Bi 6 ay daha gitse yeterli benim için aslında. Nette baktığımda bazı ufak iç müdehalelerle biraz daha yaşatabildiklerini gördümde tam sorunu tespit etmek istiyorum.

Bir 6 ay daha gitse yeterli benim için aslında. Nette baktığımda bazı ufak iç müdehalelerle biraz daha yaşatabildiklerini gördümde tam sorunu tespit etmek istiyorum.

Televizyon tamircisine götür. Belki yaparlar. Buradan arızayı tespit etmek zor. Yazarak çözüm olmaz.

Televizyon tamircisine götür. Belki yaparlar. Buradan arızayı tespit etmek zor. Yazarak çözüm olmaz.
Yok, tabiki teknik konu çözülmezde belki başına gelmiş olan çıkar gibisinden sordum. Adamlar yalandan fazla para almak için farklı şey söylemesin, bilgimiz olsun gibisinden araştırıyorum nedeni.

Yeni konular

Geri
Yukarı