Monitör dahil 4500 TL sistem önerisi

ismail05

Decapat
Merhabalar, ben monitör dahil 4500 TL'ye bilgisayar arıyorum. Dün Vatan'da yaklaşık 3500TL'ye GTX 1650S ve i3-9100F'li sistem gördüm. Fiyatına göre mükemmeldi. Ama PSU ve kasası Rampage'di. İnternette biraz araştırdım ve forumlarda Rampage oldukça gömülmüş. Bunun için sistemi alamadan bitti. Şimdi Sinerji'de güzel birkaç hazır sistem gördüm. Onlar da fiyatına göre güzel ama yine PSU ve kasaları çöp. Hadi kasa neyse de PSU önemli. Ucuz bir şey istiyorum ama sistemin patlamaması önemli. Şimdi aşağıya beğendiğim birkaç sistem bırakacağım. Sizce PSU'da ne gibi değişiklikler yaparak alabilirim?

Son düzenleme:
i3 9.nesil alınmaz bana kalırsa. Ölü soket. Zaten sistem giriş seviyesi olduğu için 1-2 yıla upgrade edersiniz herhalde.

i3 9.nesil alınmaz bana kalırsa. Ölü soket. Zaten sistem giriş seviyesi olduğu için 1-2 yıla upgrade edersiniz herhalde.
İnternetteki testlerden sistemin bana yeteceğini düşünüyorum.Aşırı çok oyun oynayan birisi değilimdir.Ama bu bütçeyle (üstüne çıkamam) başka güzel hazır sistem biliyorsanız önerin lütfen

İnternetteki testlerden sistemin bana yeteceğini düşünüyorum.Aşırı çok oyun oynayan birisi değilimdir.Ama bu bütçeyle (üstüne çıkamam) başka güzel hazır sistem biliyorsanız önerin lütfen
Upgrade etmeyi düşünmüyorsan sorun yok. Sadece 1200AF almak soket açısından daha mantıklı olabilir ama 1200AF daha güçsüz bir işlemci. Yani herhalde i3 9100F senin için en iyisi olur. Bu bütçede 2.elden başkada alternatifi yok. Şimdiden hayırlı olsun.
ama i3 düşük bir işlemci olduğu için sonralarda yükseltirsiniz
Anakart değiştirmeden yükseltemez.

Upgrade etmeyi düşünmüyorsan sorun yok. Sadece 1200AF almak soket açısından daha mantıklı olabilir ama 1200AF daha güçsüz bir işlemci. Yani herhalde i3 9100F senin için en iyisi olur. Bu bütçede 2.elden başkada alternatifi yok. Şimdiden hayırlı olsun.

Anakart değiştirmeden yükseltemez.
Evet dediğiniz gibi ram dışında bir upgrade yapmayı düşünmüyorum.Peki sizce powerboost veya Sharkoon marka PSU alınır mı?Üstteki arkadaşın önerdiği sistemde Sharkoon psuyu seçsem sisteme uyumlu olur mu?

Evet dediğiniz gibi ram dışında bir upgrade yapmayı düşünmüyorum.Peki sizce powerboost veya Sharkoon marka PSU alınır mı?Üstteki arkadaşın önerdiği sistemde Sharkoon psuyu seçsem sisteme uyumlu olur mu?
Sharkoon da pek iyi değil ama PowerBoost'tan iyidir. Sharkoon konusunda pek bir bilgim yok aslında o yüzden yanlış bilgi de vermek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı