Monitör Dahil 5500-6000 TL Sistem Toplama

kreutz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Herkese merhaba,

Biraz araştırma yaptıktan sonra bir sistem toplamaya karar verdim, aşağıya topladığım sistemi bırakıyorum. Bilgisayarda genel olarak kullanacağım uygulamalar; içeriğinde fazlaca hatch bulunan büyük şantiye autocad, ideCad, sta4cad, SAP2000 projeleri. Oyunlar ise PUBG, LoL, Apex, CS:GO. Oluşturduğum sistemi +4 yıllık süreçte kullanıp daha sonra yükseltmeyi düşünüyorum. Donanım konusunda önerileriniz nelerdir, değiştirmem gereken parçalar var mı?

Ekran : VIEWSONIC 23.6 VA2407H

Kasa : Aerocool Cylon 750W 80+Bronze RGB

Anakart :
MSI B450M Gaming PLUS

İşlemci : AMD Ryzen 5 2600

Ekran Kartı :
Sapphire RX VEGA 56 Pulse Radeon OC

RAM : 2x Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4

SSD : Toshiba TR200 480GB 555/540MB/s

Toplam FİYAT : 5900TL

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

NOT: Gün içinde oyuna çok vakit harcamıyorum, akşamları eğlencesine 2-3 saat giriyorum o yüzden şu anda bütçeyi de fazla aşmamak amacı ile 60Hz monitör tercih ettim.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Capella 2616G | R5 2600 GIGABYTE GTX 1660 Ti OC 6G 16GB DDR4 240GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com şu sistemin kasasını değiştirip ayrıca bir de 1tb harddisk ekleyerek veya ssdyi 480gb yaparak almanızı öneririm. Bir de ek olarak ekran kartını 1660ti yapmanız. Lg 22MK400H 1ms HDMI IPS 21.5" Full HD Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com Monitör tavsiyem ayrıca 5927tl oluyor. Forumda Vega 56 kartın üretiminde sıkıntı olduğu yazıyordu.

Gigabyte modelinde bir problem olduğu söyleniyor fakat ben Sapphire almayı düşünüyorum. Durum aynı mıdır ikisinde de?

Gigabyte modelinde bir problem olduğu söyleniyor fakat ben Sapphire almayı düşünüyorum. Durum aynı mıdır ikisinde de?
Bence güzel toplamışsın. Kasa hakkında bilgim yok fakat SSD Toshiba marka biraz sıkıntı yaşayanlar olmuş bütçeniz varsa daha kaliteli bir SSD öneririm.
Ekran kartına gelince Vega 56 nedense popüler olmayan ama 2060 seviyesinde bir kart. Gigabyte modelinin kronik sıkıntısını biliyorum ama diğer modeller için böyle bir şey duymadım. Bunu detaylı bir araştırın. F/P açısından en güzel kartlardan biri diyebilirim

Bence güzel toplamışsın. Kasa hakkında bilgim yok fakat SSD Toshiba marka biraz sıkıntı yaşayanlar olmuş bütçeniz varsa daha kaliteli bir SSD öneririm.
Ekran kartına gelince Vega 56 nedense popüler olmayan ama 2060 seviyesinde bir kart. Gigabyte modelinin kronik sıkıntısını biliyorum ama diğer modeller için böyle bir şey duymadım. Bunu detaylı bir araştırın. F/P açısından en güzel kartlardan biri diyebilirim

Yorumunuz için teşekkürler şu anda Toshiba SSDyi çıkartıp Adata M2 512Gb Ssd koyamyı düşünüyorum sisteme. Bu sistemin benim için ortalama ömrü nedir? Ömrünü tamamladıktan sonra hangi bileşenlerini değiştirmem sisteme seviye atlatır, bilgilendirirseniz sevinirim. Bu arada bi tık üste çıkabilirsen Ryzen5 3600 alacağım.

Gigabyte 'ın Vega56 modeli ve nanokatalog hakkında hiç olumlu referanslar yok. Sıkıntı çıkartmasın bize?
Sadece biraz geç gelir.(En geç 1 ay) Beklerim diyorsan az para değil 300TL. Ayrıca Gigabyte'nin soğutmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Fotolarından anlaşılacağı üzere neredeyse 3 slotluk bir soğutma bloğu var.

Sadece biraz geç gelir.(En geç 1 ay) Beklerim diyorsan az para değil 300TL. Ayrıca Gigabyte'nin soğutmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Fotolarından anlaşılacağı üzere neredeyse 3 slotluk bir soğutma bloğu var.

Anladım, teşekkürler. Şu piyasada, ülkede çakalın çok olduğunu varsayarak 2400e rx5700 ün yanından geçebileciğimi düşünmüyorum her ne kadar Amd bu fiyattan açıkladıysada.

Anladım, teşekkürler. Şu piyasada, ülkede çakalın çok olduğunu varsayarak 2400e rx5700 ün yanından geçebileciğimi düşünmüyorum her ne kadar Amd bu fiyattan açıkladıysada.
Beklerim diyorsanız 1 aya fiyatlar oturur. Şuan yeni çıktığı için böyle piyasanın durumu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı