Monitör dahil 75 bin TL sistem toplama önerisi

Bütçe
75000

SynXen

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da söylediğim gibi 75 bin ile bir sistem toplamayı düşünüyorum yakın zamanda.

Detaylarına girmek gerekirse ekran kartı olarak 4070/4070 Ti düşünüyorum, işlemci AMD Ryzen 7900X veya benzeri bir işlemci olmasını düşünüyorum, sıvı soğutma için Arctic Liquid Freezer II düşünüyorum.

Fiyata monitörde dahildir, 1-2 bin kadar aşma payı var.

Ben aşağıdaki gibi bir sistem topladım, hazır sistem olmadığından daha pahalıya gelmiş olabilir. Sıvı soğutma da fiyatı neredeyse aynı olduğu için Corsair H150'i seçtim, sizce Arctic'den daha iyi bir seçenek mi?
Son olarak sizlerin önerileriniz nelerdir, nerelerde hata yapmışım?
(Parça resimleri temsilidir.)​
1696079402312.png

Sizler daha iyi anlayacağınız için sormak istedim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
başlıkta da söylediğim gibi 75 bin ile bir sistem toplamayı düşünüyorum yakın zamanda.

Detaylarına girmek gerekirse ekran kartı olarak 4070/4070 Ti düşünüyorum, işlemci AMD Ryzen 7900X veya benzeri bir işlemci olmasını düşünüyorum, sıvı soğutma için Arctic Liquid Freezer II düşünüyorum.

Fiyata monitörde dahildir, 1-2 bin kadar aşma payı var.

Ben aşağıdaki gibi bir sistem topladım, hazır sistem olmadığından daha pahalıya gelmiş olabilir. Sıvı soğutma da fiyatı neredeyse aynı olduğu için Corsair H150'i seçtim, sizce Arctic'den daha iyi bir seçenek mi?
Son olarak sizlerin önerileriniz nelerdir? Nerelerde hata yapmışım?
(Parça resimleri temsilidir.)​
Eki Görüntüle 1962607

Sizler daha iyi anlayacağınız için sormak istedim, şimdiden teşekkürler.

M.2 SSD yok ve kasayı değiştirin böyle bir sisteme bu kasa hiç iyi olmaz.

72000 TL. SSD'yi 2 tb yapabilirsiniz:

72000 TL. SSD'yi 2 tb yapabilirsiniz:

Teşekkürler hocam, ama işlemci oyun gücünde iyi olsada çok ileri dönük değil gibi duruyor, sizce hangisi daha mantıklı?

Ayrıca ekran kartının modeli çok iyi olsada bilinmeyen bir markadan almayı pek tercih etmiyorum, eğer hiçbir sorunu olmuyorsa alabilirim.

Birde soğutucu olarak LS720 yerine daha hoş bir tasarıma sahip olan LT720 düşünüyorum, soğutma performansında bir fark var mı?

Teşekkürler hocam, ama işlemci oyun gücünde iyi olsa da çok ileri dönük değil gibi duruyor, sizce hangisi daha mantıklı?

Ayrıca ekran kartının modeli çok iyi olsa da bilinmeyen bir markadan almayı pek tercih etmiyorum, eğer hiçbir sorunu olmuyorsa alabilirim.

Bir de soğutucu olarak LS720 yerine daha hoş bir tasarıma sahip olan LT720 düşünüyorum, soğutma performansında bir fark var mı?

Neredeyse aynılar çok çok küçük fark edilemeyecek fark ile lt biraz daha iyi RGB daha çok seviliyor diye LS attım. Ekran kartının markasında problem yok sorunsuz yıllardır olan marka zaten. Model olarak da iyi modeli. İşlemci konusunda yapacağınız her işte uzun süre yeterli olur o işlemci oyun performansında geçebilen yok zaten.

Neredeyse aynılar çok çok küçük fark edilemeyecek fark ile lt biraz daha iyi RGB daha çok seviliyor diye LS attım. Ekran kartının markasında problem yok sorunsuz yıllardır olan marka zaten. Model olarak da iyi modeli. İşlemci konusunda yapacağınız her işte uzun süre yeterli olur o işlemci oyun performansında geçebilen yok zaten.
Anladım teşekkür ederim, sadece ekran kartına biraz takıldım, bilirsiniz Türkiye'de bilinmeyen markalara büyük bir ön yargı ile yaklaşılır :)
Düşüneceğim, fiyatına göre ekran kartı gerçekten mükemmel.

Anladım teşekkür ederim, sadece ekran kartına biraz takıldım, bilirsiniz Türkiye'de bilinmeyen markalara büyük bir ön yargı ile yaklaşılır :)
Düşüneceğim, fiyatına göre ekran kartı gerçekten mükemmel.
PowerColor bilinmeyen bir marka? 3xxx 4xxx serisine bile eskiden garantili satışları vardı?

Yeni konular

Geri
Yukarı