Monitör değişikliği ardından i3-12100F işlemci ısınıyor

Ygz0717

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
i3-12100F işlemcim var, daha dün BF5 oynarken bile Max 80 derece görüyordu şimdi oyuna girer girmez 85-90 fırlıyor, oyunda 100 oluyor sürekli, Afterburner öyle gösteriyor. Ama sanki elleyince o kadar sıcak yok gibi. Sorun nerede olabilir? Çok rahatsız etmeye başladı.
Bu arada bugün monitör değiştirdim, FPS hep 60'a sabitlerdim artık 200 limit koydum, ondan olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yuksek FPS islemciyi daha fazla yorar. 60 FPS kilidi kaldirildigi icin oluyordur muhtemelen.

Bu arada elimle yaklastim sicak yok gibiydi yaklasimi yanlis. İslemcinin sicakligi oyle dokunarak anlasilmaz.
peki i312100f güçlü bir işlemci aslında 144 fps degerine çıkması çok da yormamalı önerebileceğiniz birşey varmı

İşlemciyi nasıl elliyorsunuz? Üstünde fan yok mu?
elimle derken kasanın arka tarafına yaklaştırdıgımda o sıcaklıgı hissetmek aslında biraz yanlış bir tabir oldu :D

Daha yuksek FPS islemciyi daha fazla yorar. 60 FPS kilidi kaldirildigi icin oluyordur muhtemelen.

Bu arada elimle yaklastim sicak yok gibiydi yaklasimi yanlis. İslemcinin sicakligi oyle dokunarak anlasilmaz.
termal macun da en son 1 sene önce ilk aldıgımda vardı yani etkisi olabilirmi

Olamaz. FPS arttığı için ortaya çıkan ısı miktarı da artıyor doğal olarak.
hocam ama çok saçma değilmi 70 dereceden 100 dereceye çıkıyor ve kullanım yüzde 60 belki daha az 144-200fps aralıgı için bu az kullanım ve yüksek derece saçma sürekli 100 derecede çalışırsa yeni işlemci alırım yalkın zamanda

Geri
Yukarı