Monitör değiştirme 75 Hz - 144 Hz geçiş

kahramanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar 75 Hz monitör kullanıyorum fakat sistemim kötü olduğu için 60 FPS bile bazen alamıyorum fakat PC değiştirmeden monitör değiştirdim 144Hz 1 ms monitör aldım herhangi bir sıkıntı çeker miyim 144Hz oynamakta yoksa 144Hz ayarını yapmayayım mı?

Yanlış bir düşünce bur da kişinin duygusu değil de maddi kazancına bakmamız lazım.
Arkadaş bazen 60 FPS'yi bile zor aldığını söylemiş. Zaten 144 Hz monitör alan biri oyun oynamak için alıyordur. Monitörü aldıktan sonra tekrar 60 Hz oyunu oynamak cidden üzer. O yüzden ilk sistem almalıydı dedim.

En azından monitörler ederinin 2-3 katına satılmıyor günümüzde. Şu anda alacağın herhangi sıfır bir ekran kartı ayak üstü kazık yemek olacaktır, ikinci elde de durum farksız değil biliyorsunuz. $150 etiketi olan ve ülkemizde vergisi ıvırı zıvırı 2500 TL'ye satılması gereken 2,5 yaşındaki GTX 1650 5000 TL'ye sergileniyor.

Daha önce başka konularda da söylemiştim cebinizde nakit varsa anakart, RAM, SSD, monitör ıvır zıvır toplayın içine 300-500 TL'lik idarelik bir ekran kartı bile taksanız malınız olmuş olur. Ekran kartı piyasası elbet bir şekilde düzlüğe çıkar, sıfır veya ikinci el elbet güçlü bir modele geçilir. Ekran kartı fiyatları düşsün de sistem dizerim diye bekledikçe diğer parçalar da zamlanıyor.

Bende bir monitör alacağım yılbaşından sonra olabilir. Monitörün Hz yüksek olması ve tepkime süresinin iyi olmasında aynı fikirdeyiz. Benim şahsi tercihim monitör alırken monitör 16:9 1080p destekliyor hepimiz biliyoruz. 21:9 ekran çözünürlüğünü desteklemeli. Günümüz ve bundan sonra gelecek oyunlar bence 21:9 ekran çözünürlüğüyle geleceğini düşünüyorum. 21:9 ekran çözünürlüğü destekli monitör ve artı diğer özellikler.

Şu an aldığım monitör hakkında fikrin nasıl peki? 144 Hz 1ms 23.6 1920x1080

Şu an aldığım monitör hakkında fikrin nasıl peki? 144 Hz 1ms 23.6 1920x1080

Hz konusunda samimi cümle yazayım. Bu teknoloji sektörde doğuştan bu işte desem yeri olan arkadaşım bana 4 ay önce monitör Hz'den bahsederken. 75 Hz ile 144 Hz arasındaki ekran akışını görmeni isterim demişti. Çok iyi ekran akışından bahsetmişti. Pişman olacağın bir ürün değil. Günümüzdeki oyunlarda 144 Hz ve yukarısı mecbur hale geldi. Güle güle kullan.

Boş ver dostum, monitör iyiymiş kötüymüş diye düşünmeye gerek yok. Almışsın olmuş bitmiş. Hayırlı olsun. Memnunsan ne mutlu sana. :)

Teşekkür ederim dostum hayırlısıyla bir de PC dizersek Allah yolumuzu açık etsin.
Hz konusunda samimi cümle yazayım. Bu teknoloji sektörde doğuştan bu işte desem yeri olan arkadaşım bana 4 ay önce monitör Hz'den bahsederken. 75 Hz ile 144 Hz arasındaki ekran akışını görmeni isterim demişti. Çok iyi ekran akışından bahsetmişti. Pişman olacağın bir ürün değil. Günümüzdeki oyunlarda 144 Hz ve yukarısı mecbur hale geldi. Güle güle kullan.

Ya bir de merak ettiğim şimdi 23.6 inç fazla mı küçük gelir?

Yeni konular

Geri
Yukarı