Monitör DisplayPort kabloyu algılamıyor

AIpharen

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Acer Nitro ED270X 27" 240Hz 1Ms
Selam, bir süredir HDMI kablo kullanıyordum ve monitörde verimli ve daha iyi bir görüntü almak için Ugreen 8K DisplayPort 1.4 kablo aldım. Daha öncesinde monitörde sadece HDMI kullandım, DP giriş/çıkışının sağlamlığından emin değilim o sebeple. Normalde HDMI kablosunu taktığımda ya da çıkardığımda monitör bir hareketleniyor, demek istediğim kabloyu algıladığını anlayabiliyorum, fakat DP kabloda hiçbir hareketlenme yok tam taktığıma da eminim. Sorunun pcyle hiç alakası yok direkt monitör görmüyor. Monitör yaklaşık 3 yıllık ve hiç DP kablo takılmadı bundan önce bir alakası varsa. Ayrıca etrafımda kablonun sağlamlığını kontrol edecek bir monitör yok başka ama kablonun çalıştığını düşünüyorum

Monitörün menüsünden DP seçili mi?

Ben de öyle düşünüyorum, ekran kartı çıkışlarının hepsinin denedim olmadı zaten sorun direkt monitör görmüyor DP kabloyu.

Evet.

Sorun monitörün çıkışında olabilir veya kabloyla uyum sağlamıyordur.

sorun direkt monitörün dp girişinde midir yoksa yazılımsal bi durumu var mıdır ( monitör dp1.4 desteklemiyodur vs. vs.)

Kablo geriye dönük DisplayPort sürümlerini destekliyor. Monitörün sürümü ne olursa olsun açmalıydı yani. Bendeki gibi Hz'lerinde vardır sorun, Philips müşteri temsilcisi söylemişti yüksek Hz istiyor ekran kartı monitör yanıt veremiyor demişti. Gerçi senin hiç açmıyordu benim girişte açıyor marka yazısında sonradan siyah ekran oluyor.

Geri
Yukarı