Çözüldü Monitör kabloyu bozabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Monitör kablomun monitörü bozuyor olabilir mi? Monitörüm dandik olduğundan dolayı soketin bozulmuş olabileceğini düşünüyorum. Önceki monitörümde hiç kablo sorunu yaşamamıştım, ancak bu monitörde 3 kere kablo değiştirdim. Bilgisayarı kapatıp açtığımda ekran gelmiyor; sonra tak çıkar yaptığımda önceki kablomda düzelirdi, fakat şu an düzelmiyor. Yeni aldığımda ise direk ekran geliyor; ancak bir süre sonra tekrar bozuluyor. Bu durumda monitör soketi bozuk olabilir mi, yoksa kablolar mı dandik?
Bozulan kablo: https://www.hepsiburada.com/paugge-...31b0eae1m8-p-HBV000008BVI6?magaza=Hepsiburada

Çözüm
Arkadaşlar bu sorunu yaşayanlar kabloları çekip 10 dk civarı bekleyip tekrar takarsanız düzelir, en azından ben öyle çözdüm. İyi günler.
Linkini attığın iyi bir kablo üreticisi. Monitörün sokette bir yamukluk falan varsa, kablo gerginliği falan yaşanıyorsa bir yerden sonra bozuluyor olabilir. 3-5 ay bir kablo için çok kısa bir ömür. Monitörümdeki kabloyu 4 senedir kullanıyorum, TV'deki kablo 10 seneyi aşkındır sorunsuz çalışıyor.

Ayni marka kablonun Type-C to DisplayPort'unu kullandim. MacBook'tan monitore baglamak icin, ama maalesef sorun yasadim, ekranda goruntu gidip geliyordu veya bazen de tanimiyordu. Ben de ayni sekilde monitörümden mi acaba diye dusunuyordum. Monitörüm ASUS VG248QE

Yeni konular

Geri
Yukarı