Monitör DP kablosu ile Max değerler alınmıyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni monitör aldım laptopa bağlayacaktım. DP girişi olmadığı için laptopta bende ilk önce evdeki eski bilgisayar kasası ile denedim. İçinde R9 380X ekran kartı bulunuyor. Monitörün içinden çıkan DP kablosu ile bağlantıyı yaptım ama Max Hz 120 çıkıyor. Monitör 260Hz ne yapmam lazım fotoğraflarda her detay mevcut.
Monitör modeli: ASUS 27" TUF Gaming VG27AQML1a.

Dosya Ekleri

• IMG_5364.jpeg
    IMG_5364.jpeg
    142,1 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_5363.jpeg
    IMG_5363.jpeg
    129,3 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir GPU.
İlk olarak monitörü 10 bit ayarlamışsınız. Onu 8 bit olarak ayarlayın.
Sonra ekran kartının DP çıkışı 1.2 olduğu için monitörden de 1.2'yi seçin.
Ekran kartı sürücüsü güncel değilse güncelleyin. Kontrol edin.
Büyük ihtimal bit yüzündendir.

Eski bir GPU.
Tamamdır teşekkür ederim

Eski bir GPU.

DisplayPort ile 8 bit denedim yine 120 Hz kaldı şimdi laptop HDMI taktım normalde 1920x1080 çözünürlük HDMI 2.0 240 Hz alması lazım 8 bit değerinde bir de ama yine olmuyor.

Dosya Ekleri

• 1710428995110.png
    1710428995110.png
    72,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
DisplayPort ile 8 bit denedim yine 120 Hz kaldı şimdi laptop HDMI taktım normalde 1920x1080 çözünürlük HDMI 2.0 240 Hz alması lazım 8 bit değerinde bir de ama yine olmuyor.

Etkin Sinyal çözünürlüğü hala 2K görünüyor. NVIDIA Denetim Masası'ndan çözünürlük değiştirme kısmına gelir misin? Orada 1080p seçili mi bir bakalım.
Pek bir neden kalmıyor çünkü.
Monitör 1080P'de 240Hz mi desteklemiyor acaba? Böyle de bir şey görmedim açıkçası.
Monitörü daha güncel bir DP girişi olan sistemde deneme şansınız var mı?

Etkin sinyal çözünürlüğü hala 2K görünüyor. NVIDIA Denetim Masası'ndan çözünürlük değiştirme kısmına gelir misin? Orada 1080p seçili mi bir bakalım.
Pek bir neden kalmıyor çünkü.
Monitör 1080P'de 240Hz mi desteklemiyor acaba? Böyle de bir şey görmedim açıkçası.
Monitörü daha güncel bir DP girişi olan sistemde deneme şansınız var mı?

NVIDIA üzerinden çözünürlüklerle oynadım olmadı. Etkin sinyal modu değişmedi. Az önce Type-C to DP kablom geldi birazdan deneyeceğim inşallah istediğim gibi çalışır bütün bu uğraştan kurtulurum.

NVIDIA üzerinden çözünürlüklerle oynadım olmadı. Etkin sinyal modu değişmedi. Az önce Type-C to DP kablom geldi birazdan deneyeceğim inşallah istediğim gibi çalışır bütün bu uğraştan kurtulurum.

CRU ile değiştirme yöntemi var ama bu konulara girmeyelim şu an.
Kabloyu denetikten sonra haber edersiniz.

Tamamdır. Deneyeceğim bir yarım saate haber vereceğim sizlere teşekkürler.

RTX 3070 Ti laptop ile Thunderbolt 4 üzerinden görüntü alınabilir mi? hocam bu konudan devam ediyorum etiketledim sizede diğer arkadaşlara da yazdım.

Son düzenleme:
Tamamdır. Deneyeceğim bir yarım saate haber vereceğim sizlere teşekkürler.

RTX 3070 Ti laptop ile Thunderbolt 4 üzerinden görüntü alınabilir mi? hocam bu konudan devam ediyorum etiketledim size de diğer arkadaşlara da yazdım.

Senin durum sıkıntılı dostum.
Type-C to DP ile GPU'yu kullanamıyorsun. HDMI kullanmak istersen monitör 2.0. Haliyle 2K/260Hz belli olmayan bir performans sunacak.
Bence 1080p/240Hz ya da 2K/165Hz bir monitör size yeterdi.
HDMI 2.0 ile yola devam edeceksiniz gibi gözüküyor çünkü.

Senin durum sıkıntılı dostum.
Type-C to DP ile GPU'yu kullanamıyorsun. HDMI kullanmak istersen monitör 2.0. haliyle 2K/260Hz belli olmayan bir performans sunacak.
Bence 1080p/240Hz ya da 2K/165Hz bir monitör size yeterdi.
HDMI 2.0 ile yola devam edeceksiniz gibi gözüküyor çünkü.

HDMI 2.0 ile yola devam etmek istedim 1080p de 240Hz gözükmüyor o durumda ne yapacağım.

HDMI 2.0 ile yola devam etmek istedim 1080p de 240Hz gözükmüyor o durumda ne yapacağım.

CRU denen bir program var. Onunla bazı görüntü sorunlarını aşabiliyoruz. Fakat çok içli dışı değilimdir yalan olmasın.
Belki şu konu etkin sinyali değiştirmenizi ve 240Hz almanıza olanak sağlar.

Aksi halde 1080P'de 240Hz alamamanız olası bir şey değil. HDMI 2.0 kablo ve girişler uyduğu mümdedçe 240Hz almanız gerekir. 2+2 = 4 gibi bir kuraldır bu.

Geri
Yukarı