Monitör ekranını kararıp gelmesi

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir ASUS VG249Q model monitör aldım. İçinden DP kablosu çıkmıyor bu nedenle bir de paugge vesa sertifikalı 1.4 DP siparişi verdim. Şu anda bu ikiliyi kullanıyorum ancak internette gezinirken veya masaüstünde monitör ekranı belki saliselik olarak kararıp geri geliyor. Monitör kapanmıyor sadece ekran kararıp hemen geri geliyor. Monitörde bir problem olduğunu sanıyorum ancak bazı forumlarda ekran kartında da problem olabilir demişler. Ekran kartım MSI Gaming X RX 5700XT. Acaba sorunun neden kaynaklanabileceği hakkında fikir sahibi olan var mı? NVIDIA tarafında DP Driver'i'ı falan varmış galiba, çoğu kişi bunu kurunca düzelmiş ama AMD'de böyle bir Driver bulamadım.

Merhabalar, Bir 2 yıl önce ben de aynı sorundan müzdariptim. Ekran Kartım MSI Gaming X RX480. Bu bir tesadüf müdür aynı seri olması bilmem ama biraz zaman geçince aslında sorunun elektriksel kaynaklı olduğunu öğrendim. Evde birisi ışık açınca ya da telefonu şarja takması gibi durumlarda anlık olarak gidip geliyordu. Hatta bu durumdan dolayı PSU'mu da yakımıştım. Sonrasında bilgisayar bileşenlerinin bulundu prize akım korumalı priz takarak sorunu çözdüm.

Saliselik olarak gidiyor ise kablo yerinden oynuyor olabilir. Kablonun oynamamasına dikkat edin çıkarıp takın.
Kablo karmaşasına karşı bir hassaslığım olduğu için kablolarım sabit ve toplu olarak duruyor. Bu nedenle oynayabileceğini sanmıyorum. Asıl derdim sorun monitör kaynaklı ise daha geç olmadan aldığım yere geri göndermek. Çünkü daha bir haftalık monitörüm.
Merhabalar, Bir 2 yıl önce ben de aynı sorundan müzdariptim. Ekran Kartım MSI Gaming X RX480. Bu bir tesadüf müdür aynı seri olması ama biraz zaman geçince aslında sorunun elektriksel kaynaklı olduğunu öğrendim. Evde birisi ışık açınca ya da telefonu şarja takması gibi durumlarda anlık olarak gidip geliyordu. Hatta bu durumdan dolayı PSU'mu da yakımıştım. Sonrasında bilgisayar bileşenlerinin bulundu prize akım korumalı priz takarak sorunu çözdüm.
Ben de akım korumalı priz kullanıyorum dostum.

Oyunlarda da aynı şekilde ise Dragon Center yazılımında Game Modu kapatın. Hatta yazılımı toptan silin. Anlamsız bir yazılım, benim de ekranımda titreme problemi vardı. Yazılım Game Mod açık iken ya da tepe performans modunda ekranın titremesine bozulmasına sebep oluyordu sildim sorun çözüldü.

Oyunlarda da aynı şekilde ise Dragon Center yazılımında Game Modu kapatın. Hatta yazılımı toptan silin. Anlamsız bir yazılım, benim de ekranımda titreme problemi vardı. Yazılım Game Mod açık iken ya da tepe performans modunda ekranın titremesine bozulmasına sebep oluyordu sildim sorun çözüldü.
Yazılım yüklü ancak RGB'leri kapatmak için kullanmıştım. Onun haricinde sürekli kapalı.

Geri
Yukarı