Monitör görüntü gidip gelme ve görüntü bozulma sorunu

Vallahi anlamadım gitti monitörde mi sorun acaba? Belkide.
Hocam en iyisi güvenliğiniz bir bilgisayarcıya sorunu anlatın orada bileşenleri teste tutup sonuca varabilirler.
Kolay gelsin.

Abi yardımların için çok sağ ol beni bir arkadaşıma sormuştum o da biraz araştırdı sorun hiçbiriymiş. Genelde neredeyse herkesin yaşadığı ekran kartını ynei taktığında ve driveri otomatik olarak yüklediğinde Windows ile tam olarak uyumlu C. Alışmıyormuş aban dediki driveri sil ve yeniden kendin yükle o zaman düzelecek dedi. Yani sıkıntı hiçbiri değil driverlar yani ve şimdi bir saattir test ediyorum ve şu anlık herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Eğer böyle sorun yaşayan varsa benim yaptığımı yapsın. Ekstra dip not BIOS benimki gibi güncel olmasına dıkkat edin marka ayır etmek sizin ekran kartı BIOS ile sorun yaşayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu hafta aldım pc'yi... Gamepower Intense X20 aldım monitor olarak... 165hz'e alınca yaşıyorum bu durumu... Asus ROG Strix 5600 XT ekran kartı DP kablosu ile bağlı... 144hz ve diğer değerlerde sorun olmuyor...

Ben de bu hafta aldım pc'yi... Gamepower Intense X20 aldım monitor olarak... 165hz'e alınca yaşıyorum bu durumu... Asus ROG Strix 5600 XT ekran kartı DP kablosu ile bağlı... 144hz ve diğer değerlerde sorun olmuyor...
bro bende 5500xt ve ayni monitör var 165HZ'de görüntü gidip gelıyor 144e almayı denicem simdi acaba sorun yapıyor mu hala

Evet, hâlâ yapıyor...
Aynı dertten aylardır ben de muzdariptim. Ne kadar arasam da bir çözüm bulamamıştım. Ama geçen gün aklıma DP kablosunu değiştirmek geldi ve sorunu çözdüm arkadaşlar. İçinden çıkan DP kablosu yetersiz. 144hz'e kadar sorun yok ama 165hz yapınca görüntü gidip geliyor. Ben de Paugge'nin 1.4 8K destekli DP kablosunu aldım. Şimdi taktım ve hiç bir sorun yok şuan.
Aynı dertten aylardır ben de muzdariptim. Ne kadar arasam da bir çözüm bulamamıştım. Ama geçen gün aklıma DP kablosunu değiştirmek geldi ve sorunu çözdüm arkadaşlar. İçinden çıkan DP kablosu yetersiz. 144hz'e kadar sorun yok ama 165hz yapınca görüntü gidip geliyor. Ben de Paugge'nin 1.4 8K destekli DP kablosunu aldım. Şimdi taktım ve hiç bir sorun yok şuan.

Düzeltme: Maalesef yarım saat kadar sonra yine gidip geldi. Lanet

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var. HDMI 2.1 kablo da aldım ama sorun devam ediyor bende.

Sorun neymiş acaba öğrenebildiniz mi? Birimde böyle bir problem var. 15 gündür oluyor bir türlü çözemedik.
Evet, hâlâ yapıyor...

Düzeltme: Maalesef yarım saat kadar sonra yine gidip geldi. Lanet
Problemi çözebildiniz mi neden kaynaklanıyormuş aynı sorun bizde de var ekran gidip geliyor oyun oynarken çok ince bir çizgi halinde oluyor ama Google fan bir şey ararken ya da başka yerlerde büyük büyük ekran da gelme gitmeler oluyor kablo değiştirdik priz değiştirdik ama sorunu bulamadık

Son düzenleme:
Oyun oynarken ya da yüksek kalitede video izlerken , ekran anlık siyah oluyor anlık geri geliyor. Bazen siyah değilde yeşil oluyor . ekranın tamamı değil sadece bazı bölgeleri . bazende kahverengi çizgiler görünüyor.Hani fotoğrafını çekmem mümkün değil ama gözle görülüyor .sanki ekran kartı yanmış gibi şekiller anlık görünüp gidiyor. Bu sorun bende yeni monitör aldıktan sonra başladı . monitörün markası : AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms . Kaç kere format attım düzelmedi . internette ne akdar araştırma yaptıysam da hiçbirşey bulamadım .

sadece görüntü bağdaştırıcısı özellikleri var ya , ordan ekranı 75hz den 60 hz e çekersem sorun biraz azalıyor ama tamamen çözülmüyor. ekranı 75hz de kullanmak istiyorum. Monitör bozuk olabilir diye düşündüm , monitöre sahip olan kişilerin yorumlarını araştırdım. bendeki sorunun aynısını yaşayanlar var . Kimisi Orjinal yeni dp kablosu aldım sorun çözüldü yazmış , kimisi kabloyu boşuna aldım sorun çözülmedi yazmış . bir arada derede kaldım . monitörü alalı 3 4 ay oldu öyle arada bi yeşil siyah ekran gelip gitmeyle kullanıyorum ve hiç mutlu değilim
++++
Sorunu çözdüm gibi .. Amd software programından oyun ayarlarının olduğu dosyayı sildim. Freesync i kapattım . şuan 75hz de 1 saattir hiç problem yok . Kurtulmuşumdur umarım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı