Monitör iade edilene kadar kullanılabilir mi?

Ted_1283

Decapat
Monitör
ASUS VG249Q
Merhaba, MediaMarkt'tan bir monitör aldım, ASUS VG249Q.
Monitörde ölü piksel çıktığı için yarın mağazaya gidip iade edeceğim ama yarına kadar oyun oynamamda bir sakınca olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence problem olmaz ama kutusunu eksiksiz yerleştirmelisiniz.

Kullanım sayacı yok sonuçta. Ambalaja ve ürüne hasar vermediğiniz sürece sonradan oluşacak bir ölü piksel durumu bile olsa ve 2 3 ay kullanmış bile olsanız değişim talep edebilirsiniz. ama her firmanın ölü piksel ile ilgili konularda tavırları farklı oluyor.

Ben monitörümü geldiği gibi test edip tam ortada bir ölü piksel nedeniyle değişitirttim. Tasarımcıyım sonuçta. Ölü piksele tahammülüm yok.

Merhaba, MediaMarkt'tan bir monitör aldım, ASUS VG249Q.
Monitörde ölü piksel çıktığı için yarın mağazaya gidip iade edeceğim ama yarına kadar oyun oynamamda bir sakınca olur mu?
Garantisi varsa tamir edebilirler. Ama iade ederler mi bilmem. Bence ne olur olmaz monitörü kullanmayın.

Geçiştirmiş olabilirler. Ben Amazon'dan başka 1 piksele iade yapan çok görmedim.
Hepsiburada'da direkt satıcıyı aradım ve mesleğimi vs. belirttim güzelce. Adam iade talebi açarak ürünü aldı ama sonra iadeyi kabul etmemiş gibi iptal edip yerine yeni ekran gönderdi. Onlar da sonuçta üretici firmaya geri yolluyorlar ayıplı mal olarak. Bazen 1 piksel her şey demek.

Geri
Yukarı