Monitör iade edilmeli mi?

Emir Kuzkaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba daha dün gece Gigabyte G24F model monitörümü aldım (Gigabyte G24F 23.8'' 1ms Full HD IPS LED Oyuncu Monitörü)
Ancak şu an görüyorum ki İtopya'da G24F-2 100TL daha ucuz, (GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA) ve ürünüm kargolandı yani ne yapmalıyım sizce? Aralarında ufak fark var sanırım fakat bildiğim kadarıyla coil whine problemi 2. monitörde düzeltilmiş diye hatırlıyorum. Ne yapmalıyım şu an çok kararsız kaldım. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konu içinde İtopya belirince ister istemez çekiniyorum. Zamanında çok başımızı ağrıttı. 100 lira için kıymetli vaktini harcamaya değeceğini sanmıyorum. Son söz sizin.

Peki aralarında kayda değer bir fark var mı Hz olayı önemli değil altı üstü 10Hz, sadece 1000:1 ve 1100:1 kontrast oranı çok fark eder mi? Ayrıca 2. monitörde GtG süresi belirtilmemiş eğer 4ms ise zaten ilk model daha mantıklı. Ben sanırım coil whine varsa iade edeceğim. Yoksa kullansam sizce dert olur mu? Zaten yıl sonu geliyor her an fiyatlar fırlayabilir.

Kontrast oranı ve diğer yazdığınız şeyler insan gözünün ayırt edemeyeceği boyutlarda. Coil whine içinde şunları söyleyebilirim zaten kulaklık takacaksınız yanınızda rahatsız olabilecek biri var mı? Ama yinede bu konuda takıntılısıysanız iyice düşünün dediğim gibi gözünüzün ayırt edemeyeceği farklar bunlar. ITOPYA'nın da hakkını yemek istemiyorum şimdi .

Kontrast oranı ve diğer yazdığınız şeyler insan gözünün ayırt edemeyeceği boyutlarda. Coil whine içinde şunları söyleyebilirim zaten kulaklık takacaksınız yanınızda rahatsız olabilecek biri var mı? Ama yine de bu konuda takıntılısıysanız iyice düşünün dediğim gibi gözünüzün ayırt edemeyeceği farklar bunlar. İtopya'nın da hakkını yemek istemiyorum şimdi.

Yanımda abim olurda coil whine olan bir PSU beni rahatsız etmemişti. Çok az olduğu süreçte sorun yok. Eğer coil whine çok az ise ya da yoksa bence hiç değiştirmeme gerek yok.

Özellikle monitör konusunda ITOPYA'dan uzak durun. Monitörün ortasında 1 tane ölü piksel çıkar, aylarca uğraşırsınız iade etmek için. Gerek yok. Zaten kargoya verildiyse yüksek ihtimalle iptal edemezsiniz.

Yanımda abim olurda coil whine olan bir PSU beni rahatsız etmemişti. Çok az olduğu süreçte sorun yok. Eğer coil whine çok az ise ya da yoksa bence hiç değiştirmeme gerek yok.
Coil whine zaten muhtemelen direk monitörün içinden gelmez. Eğer monitörün güç adaptörü monitörden ayrıysa olası coil whinelar adaptörden gelir. İçindeyse direk monitörden...

Özellikle monitör konusunda İtopya'dan uzak durun. Monitörün ortasında 1 tane ölü piksel çıkar, aylarca uğraşırsınız iade etmek için. Gerek yok. Zaten kargoya verildiyse yüksek ihtimalle iptal edemezsiniz.

Anladım o zaman dualarımız coil whine olmamasından yana.

Coil whine zaten muhtemelen direk monitörün içinden gelmez. Eğer monitörün güç adaptörü monitörden ayrıysa olası coil whinelar adaptörden gelir. İçindeyse direk monitörden...

Bu modelde kronik bir sorun. kimisinde 100 Hz kimisinde 120 kimisinde 144 Hz ve üstünde ya da hiç yok.

Geri
Yukarı