Monitör için kablo önerisi

emirkuru5

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni bir monitör aldım şimdilik laptopu bağlayarak kullanacağım fakat hangi kabloyu almam gerektiğini bilemedim. Monitörüm MSI G274qpf ve laptop modelim Lenovo ThinkBook 13s G4 arb 21AS003HTX. Monitör 2K 170Hz bir monitör bu yüzden tüm özelliklerinden yararlanmak istiyorum ama sanırım HDMI ile bu özellikleri tamamen alamıyorum. Eğer öyleyse alternatiflere de açığım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Laptop'da DisplayPort girişi yok onun için ekstra dönüştürücü almak mı mantıklı yoksa direkt HDMI mı? Eğer dönüştürücü alırsam HDMI üzerinden mi bağlayacağım DisplayPort'u?

Dönüştürücü onermem. Bir de ona para. Cogu kalitesiz. Evet, HDMI surumune gore bir Hz durumu var ama o monitorun icerisinden HDMI cikmiyor mu? Onu takip bakin kac Hz veriyor diye.

Yok hocam HDMI çıkmıyormuş kutu içeriğinde bir tek DP yazıyor.

Laptopun HDMI 2.1 ve DisplayPort destegi var ama DisplayPort yoksa HDMI 2.1 alin. HDMI 2.1 144Hz'u geciyor ama MSI sitesinde o monitor HDMI 2.0 ve 144Hz yaziyor maksimum.

@Saint Lucia.

Laptopun HDMI 2.1 ve DisplayPort destegi var ama DisplayPort yoksa HDMI 2.1 alin. HDMI 2.1 144Hz'u geciyor ama MSI sitesinde o monitor HDMI 2.0 ve 144Hz yaziyor maksimum.

@Saint Lucia.
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)
1x USB4® 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)
Hocam laptop özelliklerinde böyle geçiyor hiçbiri direkt DP girişi değil sanırım bu girişleri nasıl kullanabilirim?

1X USB-c® 3.2 gen 2 (Support data transfer, Power delivery 3.0 and displayport™ 1.4)
1X USB4® 40Gbps (Support data transfer, Power delivery 3.0 and displayport™ 1.4)
Hocam laptop özelliklerinde böyle geçiyor hiçbiri direkt DP girişi değil sanırım bu girişleri nasıl kullanabilirim?

Bunlar veri aktarimiyla alakali USB Type-C modelli DisplayPort icin sanirsam. Daha once laptop kullanmadim maalesef.

@Bnalsveee eisaemyck

Son düzenleme:
1X USB-C® 3.2 Gen 2 (Support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)
1X USB4® 40Gbps (Support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort™ 1.4)

Burada yazdıklarına bakılırsa görüntü aktarımı görünmüyor. USB-C denilen Type-C portu oluyor.
Data ve şarj için olduğu belirtilmiş.
Laptopun sayfasının linkini atar mısın? Bağlantı portlarına bakacağım.
Type-C'den görüntü alamıyorsan geriye HDMI ve MidiDP kalıyor. MiniDP portun yoksa HDMI tek çare.

Burada yazdıklarına bakılırsa görüntü aktarımı görünmüyor. USB-C denilen Type-C portu oluyor.
Data ve şarj için olduğu belirtilmiş.
Laptopun sayfasının linkini atar mısın? Bağlantı portlarına bakacağım.
Type-C'den görüntü alamıyorsan geriye HDMI ve MidiDP kalıyor. MiniDP portun yoksa HDMI tek çare.
Laptopu buradan aldım hocam ve sanırım Lenovo üzerinden de şu link Lenovo ThinkBook 13s Gen 4 | AMD Ryzen™ platformu üzerinden tasarlanmış 13,3 inçlik SMB dizüstü bilgisayar | Lenovo Türkiye

Son düzenleme:

Geri
Yukarı