Monitör kapalıyken GPU fanı %100'e çıkıp geri iniyor

Khajz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar.

Oyun indiriyorum diye monitörümü kapatayım diyorum, birkaç dakika sonra GPU fanı %100'e çıkıyor ve birkaç saniye sonrasında geri iniyor. 10-15 dakikada bir tekrarlanıyor bu ve herhangi bir hata da göremedim, sadece monitör kapalıyken yapıyor bunu. Açıkçası çok araştırdım ve bulamadım. Son umut olarak buraya konu açayım dedim de buradan da pek bir ümidim yok. Umarım çözebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.

Oyun indiriyorum diye monitörümü kapatayım diyorum, birkaç dakika sonra GPU fanı %100'e çıkıyor ve birkaç saniye sonrasında geri iniyor. 10-15 dakikada bir tekrarlanıyor bu ve herhangi bir hata da göremedim, sadece monitör kapalıyken yapıyor bunu. Açıkçası çok araştırdım ve bulamadım. Son umut olarak buraya konu açayım dedim de buradan da pek bir ümidim yok. Umarım çözebiliriz.

Fan curve ayarladın mı hiç?

Mining virüsü olabilir. GPU'yu hangi program %100 kullanıyor? Kendini saklamaları için bir yöntem bildidğim kadarıyla bu.

Arkadaşlar GPU'yu hiç kullanmıyor,derecelerim de boşta 40-45 arası sıkıntı yok, Monitör kapalıyken fan hızını %100 yapıyor. Fan curve ayarlamadım ve bu işle alakasını anlayamadım. Sıcaklıklarımda da sıkıntı yok arkadaşlar 55Ci hiç geçmiyor yükte bile UV olduğu için ve dediğim gibi çökme de olmuyor fanın hızı 100e çıkıp sonrasında azalıyor. Yapmasına gerek olmadığı halde yapıyor bunu HWMOnitör ile de izledim en fazla 48e çıkmış boştayken ve zaten 50ye kadar açmıyor fanı ve açsa da yavaş çalışıyor. Burada GPU Fanım 100e çıkıp birkaç saniye sonrasında geri inmesi. Boştayken yapıyor sadece bunu. Tarama yaptım virüs bulamadı malwarebytes.

Geri
Yukarı