Çözüldü Görev Yöneticisi kapalıyken %100 GPU kullanılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enes a t s

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğr
Görev Yöneticisi kapalıyken driver menüsünden bakınca GPU %100 kullanılıyor olarak gözüküyor ama Görev Yöneticisi'ni açtığımda bu birden 0-5 arası bir seviyeye düşüyor. Normal bir şey mi, yoksa virüs olabilir mi?

1516161614515.PNG

1114515.PNG

Görev Yöneticisi kapalıyken driver menüsünden bakınca GPU %100 kullanılıyor olarak gözüküyor ama Görev Yöneticisi'ni açtığımda bu birden 0-5 arası bir seviyeye düşüyor. Normal bir şey mi, yoksa virüs olabilir mi?

Eki Görüntüle 1354683

Eki Görüntüle 1354684

Benim öyle pek bir uzmanlığım yok ama virüs olabilir diye düşünürdüm şahsen arka planda işlemi yürütüp kullanıcı kontrol etmek istediğinde görev yöneticisinden vs işlemi durduran bir algoritma olabilir belki.

Selam.
Öncelikle görev yöneticisinde gördüğünüz değer CPU yani işlemci kullanımı, GPU ile karıştırmayın.
Görev yöneticisini açtıktan sonra performans sekmesinden GPU kullanımı öğrenebilirsiniz.
Hiçbir yük yokken %100'de çalışması herhangi bir zararlı yazılım ile bilgisayarınızdan mining yapıldığının belirteci olabilir ya da başka bir zararlı yazılım.

Edit: Görev yöneticisini açınca da driver programından kontrol ediyormuşsunuz zaten, anladım.

Ben sorunun yazılımsal olabileceğinden şüpheleniyorum. Görev yöneticisini açınca mining yapmayı durduran bir üçüncü parti yazılım bilgisayarınıza yüklenmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı