Monitör kapanıyor kasa çalışmaya devam ediyor

muhammet acar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımda bazen oyun oynarken video izlerken ilk açtığımda vs bir anda PC kitleniyor mouse hareket etmiyor ardından monitör kapanıyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor ve reset atmadan ekran açılmıyor neden olabilir yardım eder misiniz?

Ekran kartı: RX580 ROG STRIX.
İşlemci: Ryzen 5 1600X six Core 3.6 GHz.
Anakart: B450M-K Prime 5X.
RAM: G.Skill 3600MHz CL18. 16 GB.
PSU: 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek, her zaman. Yarın yazdığınızda bildirimin gelmesi amacıyla bu mesajı yazıyorum. Lütfen bu saatten sonra sadece sorun çözülürse ya da çözülmezse yazın. Yani PC'de denedikten sonra buraya yazın.

Sorun Hızlı Başlatma kaynaklı. Onu kapatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini belirtin lütfen.

Hocam bu yöntemi bende denedim fakat olmadı. Ayrıca başlatma ile alakası yok bu sorunun. Video izlerken, oyun oynarken de olabiliyor kapsamlı araştırdım.

Ne demek, her zaman. Yarın yazdığınızda bildirimin gelmesi amacıyla bu mesajı yazıyorum. Lütfen bu saatten sonra sadece sorun çözülürse ya da çözülmezse yazın. Yani PC'de denedikten sonra buraya yazın.
Hocam bu yöntemi bende denedim fakat olmadı. Ayrıca başlatma ile alakası yok bu sorunun. Video izlerken, oyun oynarken de olabiliyor kapsamlı araştırdım.
Arkadaşlar sorunu video çekmiştim YouTube atıp size linkini atıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sorunu video çekmiştim YouTube atıp size linkini atıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rehber: AMD Ekran Kartlarında Siyah Ekran Hatası Çözüm yöntemlerini deneyin. Olmaz ise en stabil ekran kartına uygun undervolt deneyin. O da olmaz ise servise/garantiye gönderiniz.

Rehber: AMD Ekran Kartlarında Siyah Ekran Hatası çözüm yöntemlerini deneyin. Olmaz ise en stabil ekran kartına uygun undervolt deneyin. O da olmaz ise servise/garantiye gönderiniz.

Hocam 2 kere format attım güncel ekran kartı driver yükledim RAM'leri 2 ay önce aldım bozukmuş sıfır ile değiştirdiler RAM test yaptım Windows'tan sorun çıkmadı.
HD Tune ile hard disk sıkıntı çıkmadı hatta konu açmıştım fotoğraflarını atmıştım sıkıntı yok dediler sadece SSD ısınıyor hatası alıyorum healt testte yani başka ne olabilir? En mantıklısı servise göndermek geliyor fakat hafta içide vakit yok hafta sonraları yasak
Vega 64 ve 5700XT ekran kartlarında aynı sorunu yaşamıştım. UV denedim, kablo değiştirdim, driverları kaldırıp temiz kurulum yaptım, ama kesin bir çözüm bulamadım o zaman. Wattman hatası da diyorlar.

WattMan hatası derken hocam pek bilgim yok ne yapmam gerekiyor ayarlardan bir ara performans manuel yapıp ayarlamıştım fakat PC açtığımda WattMan hatası alıp eski ayarlara dönüyordu.

Dosya Ekleri

• IMG_20210325_131220.jpg
    IMG_20210325_131220.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20210325_130712.jpg
    IMG_20210325_130712.jpg
    304,2 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210325_130116.jpg
    IMG_20210325_130116.jpg
    345,8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210325_130732.jpg
    IMG_20210325_130732.jpg
    315,4 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20210325_130754.jpg
    IMG_20210325_130754.jpg
    316,6 KB · Görüntüleme: 15
Hocam 2 kere format attım güncel ekran kartı driver yükledim RAM'leri 2 ay önce aldım bozukmuş sıfır ile değiştirdiler RAM test yaptım Windows'tan sorun çıkmadı.
HD Tune ile hard disk sıkıntı çıkmadı hatta konu açmıştım fotoğraflarını atmıştım sıkıntı yok dediler sadece SSD ısınıyor hatası alıyorum healt testte yani başka ne olabilir? En mantıklısı servise göndermek geliyor fakat hafta içide vakit yok hafta sonraları yasak

WattMan hatası derken hocam pek bilgim yok ne yapmam gerekiyor ayarlardan bir ara performans manuel yapıp ayarlamıştım fakat PC açtığımda WattMan hatası alıp eski ayarlara dönüyordu.
Gönderin hocam servise. Yapıcak birşey yok. Bende de oluyor hala. Fakat bende 3 günde 1 kez oluyor eskiden baya bir oluyordu. 1 ay bir yere gidince ben de garantiye göndereceğim kartı zaten.

Gönderin hocam servise. Yapacak bir şey yok. Bende de oluyor hala. Fakat bende 3 günde 1 kez oluyor eskiden bayağı bir oluyordu. 1 ay bir yere gidince ben de garantiye göndereceğim kartı zaten.

Yardımınız için teşekkürler bende de 2 günde 1 oluyor bazen günde bir iki kez oluyor servise vereceğiz artık yapacak bir şey yok tekrar teşekkür ederim.

Geri
Yukarı