Monitör karıncalandı ve kapat aç yapınca açılmadı

Cristabol Brown

Hectopat
Yer
Antalya
Dizi izleyip yemeğimi yiyordum, tuz için mutfağa gittim ve geldikten sonra da monitör karıncalanmaya benzer bir şey yaşamıştı ama tam olarak karınca değil. Panikle ilk aklıma geleni yaparak aç kapa yaptım bilgisayarı fakat bu sefer ekran çalışmadı. Bir kez daha yaptım gene çalışmadı. PC 10 yıllık bu arada ve DVI ya da HDMI kablosu bağlıydı monitöre ama HDMI mi DVI mı anlayamadım ama beyaz olduğunu söyleyebilirim.

Acaba ekran kartı yanmış mıdır diye düşündüm HDMI veya DVI kablosunu tak çıkar yaptığımda düzelmemişti çünkü. Anakartın aynı kablonun büyük ihtimal takılabileceği bir yer vardı ama üstünde kaldırmayın (do not remove) yazıyordu. Vidasını zaten çıkartmaya çalıştığımda da başaramadım evde uygun tornavida bulunmadığı için o çıkaramadığı şeyinde fotoğrafını atarım.

Fişleri tak çıkar yaptım gene düzelmedi ve şu an PC çalışıyor fakat ekran hala yok. Monitörü direkt kendisinden aç kapa yaptığımda da önceden VGA: Off DVI: On yazardı şimdi ise VGA: Off DVI: Off yazıyor ve geri kapanıyor. Konuyu yazarken aklıma geldi anakarttaki pili tak çıkar yapmak onu da deneyeceğim. Bir sonuç çıkarsa edit ile yazarım. Lütfen yardımcı olun.

1367D328-3702-48A7-902C-258A7FC42C59.jpeg

1367D328-3702-48A7-902C-258A7FC42C59.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük İhtimalle Kablolardan birine birşey olmuş olabilir.Yüksek ihtimalle ekran kartı ömrünün sonuna geldi.Dediklerim kesin bilgi değil.Yine de bir bilgisayarcıyaya göstermenizi öneririm.
DVI Girişini mi kullanıyorsunuz HDMI girişini mi?

Düşük ihtimalle kablolardan birine bir şey olmuş olabilir. Yüksek ihtimalle ekran kartı ömrünün sonuna geldi. Dediklerim kesin bilgi değil. Yine de bir bilgisayarcıyaya göstermenizi öneririm.
DVI girişini mi kullanıyorsunuz HDMI girişini mi?

Büyük ihtimal DVI olması lazım çünkü hem giriş yerinde gemde monitörde DVI yazıyor.
Edit: Anakartta ki BIOS pilini tak çıkar yaptım ama düzelmedi bu arada.

Büyük ihtimal DVI olması lazım çünkü hem giriş yerinde gemde monitörde DVI yazıyor.
O Zaman DVI'ye giden kablo bozulmuşta olabilir.Ama Emin Değilim 10 Yıllık Diyorsunuz Ekran Kartıda Bozulmuş olabilir mutlaka bir bilgisayarcıya gösterin herhangi bir sorun bulamaz ise kablolarınızı yenilemeyi deneyin.

Geri
Yukarı