Monitör kaynaklı darboğaz olur mu?

Andrea2

Centipat
Herkese selamlar. Bir önceki konumda oyunlarda anlık kasma yaşıyorum demiştim. Yorumlarda monitör yüzünden olduğu söylendi monitör 8 yıllık ve en fazla 1440x900 çalıştırıyor. 144Hz yeni bir monitör alırsam bu sorun çözülür mü? Özellikler bunlar.
  • 8 GB RAM 3000MHz.
  • RX570 4 GB.
  • Ryzen 3 3200G 3.6 GHz.
  • 240 GB SSD.

Monitörle şöyle alakası olur, çözünürlüğü yüksek monitör alırsın yüksek çözünürlük için ekran kartı daha fazla çalışır darboğaz ortadan kalkabilir. Ama Hz ile alakası yok.
Sorunum Sürekli kasması değil anlık bir drop geliyor. ve eski konumda öyle demişlerdi
Monitörle şöyle alakası olur, çözünürlüğü yüksek monitör alırsın yüksek çözünürlük için ekran kartı daha fazla çalışır darboğaz ortadan kalkabilir. Ama Hz ile alakası yok.

Sorunumu Çözecekmidir? Ona geri yeni monitör alıcağım
Aynı kartı kullanıyoruz. AMD programından verdiğim ayarı açın. Oyunlarda artık gözükmeyen çözünürlükleri göreceksiniz. 1080p'de test edin eğer darboğaz olmuyorsa yeni monitör alabilirsiniz.
fdh.PNG

Sorunum Sürekli kasması değil anlık bir drop geliyor. ve eski konumda öyle demişlerdi
Anlık dropların sebebi başka şeyler olabilir. Darboğaz sebep olmaz ben de sizinkine benzer sistem kullanıyorum bende 2200G var. Harddisk, güç ayarları gibi şeyler sorununuzun kaynağı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı