Monitör kaynaklı darboğaz olur mu?

Aynı kartı kullanıyoruz. AMD programından verdiğim ayarı açın. Oyunlarda artık gözükmeyen çözünürlükleri göreceksiniz. 1080p'de test edin eğer darboğaz olmuyorsa yeni monitör alabilirsiniz.
Eki Görüntüle 436775
Hocam işe yarıyor. Cs goda 100 fps alırken 210 fpsleri görmeye başladım ve sorunda kalktı gözüküyor tek sorun ekran saniyelik siyahlıyor geliyor çok ince olsada görünüyor.

Monitör kaynaklı darboğaz diye bir şey yoktur. Çözünürlükle alakalı bir darboğaz söz konusu olabilir. Benim tavsiyem 1080p/144hz bir monitör almanız olacaktır. Ayrıca RAM biraz düşükmüş. Eğer bütçen el veriyorsa bunuda arttırabilirsin.

Çözünürlük kaynaklı sorun yapar. O işlemci zaten güçsüz rx 570 için üstelik 8gb ram yetersiz + 1400p de oynuyorsun tabi ki de drop yersin. Rami +8 yapıp 1080p monitör yaparsan rahatlarsın benim tavsiyem min bunları yapman.Para varsa işlemci de değiştirebilirsin.

APU sistem kullanıyorsunuz zaten o sisteme 1080P bile fazla gelir. Kasma ve donma çipset ya da dirver kaynaklı olabilir eğer donanımsal bir sorun yoksa.

Pardon RX 570'i X570 diye okudum. Çözünürlük nedeniyle olabilir. 1080P deneyin.

Çözünürlük kaynaklı sorun yapar. O işlemci zaten güçsüz rx 570 için üstelik 8gb ram yetersiz + 1400p de oynuyorsun tabi ki de drop yersin. Rami +8 yapıp 1080p monitör yaparsan rahatlarsın benim tavsiyem min bunları yapman.Para varsa işlemci de değiştirebilirsin.
İşlemci maalesef değiştiremem İdare etmez mi işlemci

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı