Monitör konusunda çok kararsızım

Overshoot'u hiç duymamıştım onu da öğrenmiş oldum. Biz bu monitörlere bir günde küsmedik. 😢
Şu konuma hiç denk gelmediniz galiba hocam?
İnceleyin derim.

İnceledim. VG259QM'yi de listeden çıkarmış oldum. VG249QM1A nasıl sizce?

Perşembe günü faiz kararından sonra baktım dolar uçuşa geçti, ben de Vatan'dan LG 27GR75Q-B almaya gittim. Aldıktan sonra ölü piksel testi yapıldı ve 1 adet ölü piksel çıktı ama çalışanlar değişim konusunda hemen yardımcı oldular sağ olsunlar. Vatan Bilgisayar'ın firmalarla yaptıkları anlaşma gereği çoğu monitör markasında 1 tane ölü piksel çıksa dahi hemen değişim sağlıyorlarmış (Casper, Lenovo, HP hariç diye söylendi). Birkaç prosedürden sonra yeni bir monitör açılıp test edildi ve bu sefer sağlam çıktı.
1080p 60 Hz TN panelden 2K IPS panele geçtiğim için monitörü çok iyi bulduğumu söyleyebilirim. Parlaklığı benim için yeterli. Oyun şimdilik fazla oynamadım. Bi ara takılma oldu gibi ama emin olamadım. Ultra ayarlarda oynadığım için belki FPS düşüşünden dolayı görüntüyü tekrarlamış olabilir.
Film izlerken siyahlar nasıl görünecek diye bakayım dedim, köşelerde biraz beyazlık görünüyor ama fotoğrafta göründüğü kadar belirgin değil. Sol üst haricindekiler pek dikkat çekmiyor. Ayrıca sağ üstte görünen turuncu kısım fotoğrafta çıktı, izlerken görünmüyor. Filmleri televizyona atıp izlediğim için önemli değil bunlar ama umarım oyun performansı hayal kırıklığına uğratmaz.

20230622_213256.jpg

20230622_213309.jpg

20230623_224202.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı