Monitör mavi renkte görünüyor

QuakeRation

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Birkaç gün önce bilgisayarımı açtığımda daha önce karşılaşmadığım bu problemle karşılaştım. Resimdeki gibi ekranın tamamı mavimsi gözüküyor renkler allak bullak oldu. Sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü monitörün menüsünde böyle bir problem yok. Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım.

376027

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde hangisi mevcutsa ikinci bir monitör veya tv, ekran kartı veya bağlantı kablosu varsa değiştirerek deneyin. Sorunun hangisinde olduğunu anlayıp ona göre hareket edersiniz.

Merhaba. Ekran kartının görüntü çıkışında, renk sinyalindeki RGB (Kırmızı, yeşil, mavi) çıkışlı renklerden mavi olanı hiç gelmiyor gibi görünüyor. Mavi renk sinyali gelmezse örneğin ekran sadece kırmızı-yeşil görünür. Değişik kablolarla deneyince bu sonuç değişirse kullanılan görüntü çıkışı kablosundan, değişmezse ekran kartından veya ekran kartının görüntü çıkış ayayüzünde oksitle oluşan temassızlıktan şüphelenmeniz gerekir. Kolay gelsin.

Merhabalar. Birkaç gün önce bilgisayarımı açtığımda daha önce karşılaşmadığım bu problemle karşılaştım. Resimdeki gibi ekranın tamamı mavimsi gözüküyor renkler allak bullak oldu. Sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü monitörün menüsünde böyle bir problem yok. Yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalırım.

Eki Görüntüle 376027
Çok büyük ihtimal vga veya hdmı kablosundan bende de oluyor çünkü vga yı oynatıyorum düzeliyor.

Hortlatmak istemezdim ama aynı sorunu yaşadım mesajları okudukça içim kararmıştı ama senin mesajını gördüm VGA kablosuna çok az bir şey dokundum ekran düzeldi içim rahatladı. Helal olsun.

Geri
Yukarı