Yazıcı mavimsi renkte çıkartıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Kartuşum bitmeye başlamıştı. Herhalde sadece pembe renk kalmıştı ve resimleri pembe rekte çıkartıyordu. Ve kalitesiz çıkartıyordu.
Dün bilgisayarcıya 7 tlye doldutturdum.

Benim yazıcım hp deskjet f2180, kartuşum 3 renkli.(mavi sarı kırmızı). Ama elimle yazıcının azına ellediğimde (mavi yeşil mor) gibi 3 renk geliryor. Üçü de kapalı bir renk tonunda.
Bir resim çıkartırken sorunsuz , kaliteli bir şekilde çıkartıyor ama nedense mavimsi bir renkte.

Wold sayfasına kırmızı renkle bir yazı yazsam yazıcıdan kapalı mavi renkte çıkıyor :D
Bilgisayarcıya götürmeli miyim tekrar yoksa ayarlardan filen midir?
Ayrıca kartşu yazıcıdan çıkarttığımda kartuşun ağızı hep mavi renk boyayla kaplı oluyor.

Yazıcının bilgisayara kurulu yazılımında kartuşları temizleme seçeneği olması gerekiyor, onu en hafif dereceden başlayıp 2-3 adım sorun düzelene kadar devam ettir. Birkaç deneme baskısı yapacak, sonra gel sonucunu yaz devamına bakalım. Bana o kartuşun vadesi dolmuş gibi geldi ama denemeden kesin tanı koymayalım.

Sorun şuymuş: Kartuş zaten orjineldi yeni 40 tlye almıştım. İlk defa bitti ve bilgisayarcıya götürdüm. Eve getirirken kartuşu ters tutmuştum mavi renk boya ( üstteki kağıt biraz kalktı yaışmıyo artık) diğer renklere karışınca sarı yeşile kırmızı mora dönüşmüş.

Bilgisayarcı kartuşun bütün mürekkebini istersen alırım ama gereksiz dedi.

Normal bi şekilde kullan bitice getir doldurayım düzelir dedi. Kartuşun üstünede yeni bir kağıt koyarsın bidaha olmaz öyle birşe dedi :D Sorun bu yani :D

Ama bilgisayarcı kartuşu elime ters verdiği için ters tuttum ben. Düz verse bunların hiçbiri olmayacaktı...

Trajikomik bir olay. Bende laptobumu kargoya tamire gondermek icin verirken kutuyuu ters tutan eleman labtobu yere dusurdu ve haliyle bozduydu. Adamla mahkemelik olmustum. :D

Oh iyi, forumlarda en büyük sıkıntı sorunu çözülen kişinin çözümü yazmaması, şimdi aynı şey başına gelenler okuyup rahat bir nefes alabilecekler :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı