Monitör mü alınmalı yoksa işlemci ya da ekran kartı mı?

XeonisH4wkz

Decapat
Selamlar, bilgisayarımı ve monitörümü değiştirmek istiyorum ancak önce hangi parçadan almaya başlamalıyım bilemedim. Bilgisayarımı tamamen değiştirmeyeceğim sadece işlemci, ekran kartı ve 16 GB 3200MHz çift kanal bir RAM almak istiyorum. ASUS Prime B350M-K model anakart kullanıyorum. Bu sistemi alırken gelecekte masrafa girmemek için Corsair VS550 PSU almıştım. Yani sistemi tamamen değiştirip boş para bayılmamın mânası yok. Ama karar veremediğim konu önce çok güzel bir monitör almak mı yoksa saydığım bilgisayar bileşenlerini almak mı? Benim kendi fikrimce monitör almayı düşünüyorum, çünkü alacağım monitörün aynı özelliklere sahip ve farklı bir muadili yok sanırsam ya da ben araştırıp bakmadım, bilmiyorum. Yani eğer karar kıldığım monitörün fiyatı dolar kuru sebebiyle yine saçma sapan artarsa bu beni çok üzer. Almak istediğim monitör bu linkte mevcut. Bana bu monitör pahalı, bu fiyata şöyle başka ürün var böyle başka ürün var, üstüne şunu ekle bunu ekle bunu al tarzı yorumlar yapmayınız çünkü ben bunu almak istiyorum. Eğer monitör alırsam dolar yine arttığında almak istediğim bu işlemci veya buna yakın fiyatta ki 1650S ekran kartı yerine daha ucuz bir ürüne yönelebilirim? Yani benim için gerçekten monitör ön planda. Ben 1280X1024 kare ekrana sıkışıp kalmaktan gerçekten bıktım. Hani en sevdiğim oyundan (GTA Online) yine düşük performans alayım ama yine de o küçücük ekrandan bakmayayım. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim. Hatalarımdan dolayı da özür dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı