Monitör Ölü Piksel Tamiri

Arif YILMAZ

Hectopat
Daha fazla  
Bundan yaklaşık 1 sene öncesinde bilgisayarımı arkadaşıma ödünç verdim. Geri getirdiğinde ekranda yeşil kırmızı nokta nokta çizgiler vardı. Sonrasında nasıl olsa bu da işimi görür deyip bekledim. Para verip değiştirmedim. Zaman geçtikçe pixeller toplandı. Siyah yuvarlak yuvarlak oldu, bazıları gitti gözükmüyor. Bazıları hala sabit. Bunlar tamir edilebilir mi ya da nedeni nedir? Yardım edebilirseniz fotoğrafını da çekip koyuyorum.

Birde son bir şey ilave edeyim. Ekranın üstüne bası uyguladığımda siyahlıklar çoğalıyor. Üzerine sanki sıvı iter gibi yaptığımda ise azalıyor. Sonra tekrar eski boyutunu alıyor o yüzden yapılabilir mi diye sorma gereği duydum.

IMG-20160905-WA0017.jpg
1135d340-7db5-467b-b849-d15298e31b2c.jpg

Dostum içini açmadınız diye tahmin ediyorum. Dışarıdan da birşeyler yapmadınız diye tahmin ediyorum. Haliyle ayıplı ürün olduğu bariz. Garantiye yollayın yok kullanıcı hatası derlerse de tüketici haklarına başvurun bence.

Kurşun atılmış gibi duruyor ekran. Gerçekten müdahaleniz yoksa kesinlikle hakkınızı arayın. Böyle bir sorun daha önce görmemiştim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı