Monitör önerisi

Bütçe
5.5 - 6 bin tl
Herkese iyi günler, ben sistemim için monitör arıyorum (IPS) yardımcı olabilecek var mı?
Aklımdaki ürünler şunlar:
1- Samsung Odyssey G4 LS25BG400euxuf.
2- ViewSonic VX2428j 23.8" 0.5 ms.
ViewSonic VX2428j 24” 180Hz 0.5ms Fast IPS AMD FreeSync Premium Gaming monitör Amazon.com.tr

Samsung'u tercih etme sebebim 240 Hz olması ve bilindik, güvenilir marka olması ama birkaç kişi kötü yorum yapmış o yüzden kararsız kaldım sorunları var diyorlar. Yukarıdaki herhangi bir monitörü kullanan varsa yorumda belirtirse sevinirim.
Ayrıca bütçem maksimum 5,5 - 6 bin TL.

280hz

İnternette kötü yorumu olmayan bir ürün bulma şansın sıfır. İllaki zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor.
kesinlikle hocam

Kontrast düşük olduğu için kötü gibi duruyor. Biraz solgun diyelim.

Peki bunu monitör ayarlarından kontrast oranını yükselterek dengeleyebilir miyiz?

280Hz.

Ürün güzel görünüyor fakat Game Booster, Rampage, Excalibur vs. önermiyorlar monitörlerde bu üründe sıkıntı yaşayabilirim.

Peki bunu monitör ayarlarından kontrast oranını yükselterek dengeleyebilir miyiz?

Hayır. Panelin verebildiği oran neyse maksimum onu alabiliyorsun zaten.
Senin yapman gereken renk ayarlarıyla biraz oynaman. Kendine göre bir ton illaki yakalarsın. 👍

Hayır. Panelin verebildiği oran neyse maksimum onu alabiliyorsun zaten.
Senin yapman gereken renk ayarlarıyla biraz oynaman. Kendine göre bir ton illaki yakalarsın. 👍

Şu anki kullandığım model zaten 60Hz 2013 çıkışlı bir monitör yani belki Samsung monitörün görüntüsü daha kaliteli gelebilir ekstra ayarlara ihtiyaç duymayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı