Monitör overclock sonrası bulanıklaşma

Pethus

Centipat
Arkadaşlar monitörümü 60Hz'den 65 Hz'ye çıkardım. Şu an bulanık gibi hissediyorum. Bu neden olabilir?

Yiğitt35

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Bağcılar :D
Overclock yaptığın için olabilir benimki de öyle oluyor :)

KS
Pethus

Pethus

Centipat
Onu 64'e düşür ve ideal olanı bul. Oyunlarda vs. test et. Ama senin yerinde olsam yapmazdım 4 Hz'ye değmez.

70 Hz yapınca iyice bulanıklaşıyor. Bu overclock yapamadığım için mi? Monitörden mi kaynaklı?

Darth.Vader

Centipat
Makaleler
1
Yer
Mustafar
70 Hz yapınca iyice bulanıklaşıyor. Bu overclock yapamadığım için mi? Monitörden mi kaynaklı?
Monitöre ne kadar OC yaparsanız görüntü o kadar bulanıklaşır. Yavaş yavaş Hz'yi indirmeniz gerek.

Bu videoyu izleyebilirsiniz.

KS
Pethus

Pethus

Centipat
Monitöre ne kadar OC yaparsanız görüntü o kadar bulanıklaşır. Yavaş yavaş Hz'yi indirmeniz gerek.

Bu videoyu izleyebilirsiniz.

Peki uzun süre bulanık kullanmak bir sorun çıkartır mı?

KS
Pethus

Pethus

Centipat
Şunu anlaman lazım ki, monitöre OC yaptığında daha iyi oynamayacaksın. Bulanık görüntüyle oyun oynamak hoşuna gidiyorsa bir şey olmaz ancak gerçekten mi ya? Değer mi?

Merakımdan yapıyorum. Yoksa bulanık oynayacak kadar sabırlı değilimdir.

Monitöre zarar verebilir. Sanırım monitör çok yeni değil. Eğer eski ise, zarar verme ihtimali daha yüksek.

Ek olarak bir şey fark ettim. Monitörün ayarlarından çözünürlüğü tam ayarlamak için otomatik testi açtığımda bulanıklık gitti ve hala 75 Hz duruyor.

Yukarı