Monitör panel değişimi sonra tüketici hakem heyetine kim dava edilmeli?

Xossky

Centipat
Daha fazla  
Selam 1 yıl önce aldığım ASUS TUF 144Hz monitörümu ölü pixel sorunu üzerine KVK teknik servisine götürdüm. IPS panel değişti yeni takılan panelde dikey çizgiler var. Çok rahatsız ediyor bariz bir panel hatası bu modlarda falan geçiş yapıyorum fakat geçmiyor panel arızalı. Neyse ben bu monitörü Teknosa'dan aldım tüketici hakem heyetine vereceğim. Bu durumda kimi dava etmeliyim Teknosa mı, KVK mı, ASUS mu?

Hocam 4 kere gönderdim hepsinde normal dendi.
Bir ürün 4 kere aynı sebepten dolayı garantiye gidiyor ve hala düzelmiyorsa siz ayıba dayalı olarak ürünün yenisiyle değişimini veya iadesini isteyebilirsiniz. Garanti kapsamındaki bir ürün aynı arızayı iki kez veya farklı arızayı dört kez tekrarlarsa üretici firma nu ürünü ücretsiz olarak yenisiyle değiştirmek zorunda.​

Bir ürün 4 kere aynı sebepten dolayı garantiye gidiyor ve hala düzelmiyorsa siz ayıba dayalı olarak ürünün yenisiyle değişimini veya iadesini isteyebilirsiniz. Garanti kapsamındaki bir ürün aynı arızayı iki kez veya farklı arızayı dört kez tekrarlarsa üretici firma nu ürünü ücretsiz olarak yenisiyle değiştirmek zorunda.​
Hocam bunu kime söylemeliyim ?

Geri
Yukarı