Tüketici Hakem Heyetine Başvurma

334155

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Sakarya
Hepsiburada'yı THH'ye şikayet etmek istiyorum, nasıl yapacağım? Siteye biraz bakındım da daha çok ISS gibi şirketler için talep oluşturuluyor sanırım.

Konu ne önce onu anlatırsan yardımcı olayım.
Tabii hocam.

Ben Hepsiburada üzerinden bir kulaklık almıştım, aradan 1 yıl geçti kulaklığın pedleri soyulmaya başladı.

Ürünün garantisi devam ettiği için talep oluşturdum ve HepsiJET'ten evime ürünü almaya geldiler.

Aynı gün Trendyol için de başka bir iadem bulunuyordu. Kulaklığı veriyorum diye yanlışlıkla Trendyol'a göndereceğim iadeyi vermişim kuryeye.

Neyse durumu ayıktıktan 15 dakika kadar sonra desteğe hemen yazdım böyle böyle iadeler karıştı diye.

Anlayışla karşıladılar ve ürünün en geç o hafta içerisinde bana geri dönüşünün sağlanacağı söylendi.

Gidiş o gidiş. 7 ay olacak neredeyse hala yok. Düzenli olarak destekle her hafta konuşmamıza rağmen bi şekilde ya beni olay bilmeyen başka birine pasladılar ya da açılan talepleri hiçbir gerekçe yokken kapattılar.

Şimdi de olay üzerinden çok uzun zaman geçtiği için maalesef yapacak bir şeyimiz yok diyorlar.

E-faturan varsa oradaki ismi ve adresi girerek başvurabilirsin.
Hocam dediğim gibi iadeler karıştı faturalık pek bir durum yok.

Tabii hocam.

Ben Hepsiburada üzerinden bir kulaklık almıştım, aradan 1 yıl geçti kulaklığın pedleri soyulmaya başladı.

Ürünün garantisi devam ettiği için talep oluşturdum ve HepsiJet'ten evime ürünü almaya geldiler.

Aynı gün Trendyol için de başka bir iadem bulunuyordu. Kulaklığı veriyorum diye yanlışlıkla Trendyol'a göndereceğim iadeyi vermişim kuryeye.

Neyse durumu ayıktıktan 15 dakika kadar sonra desteğe hemen yazdım böyle böyle iadeler karıştı diye.

Anlayışla karşıladılar ve ürünün en geç o hafta içerisinde bana geri dönüşünün sağlanacağı söylendi.

Gidiş o gidiş. 7 ay olacak neredeyse hala yok. Düzenli olarak destekle her hafta konuşmamıza rağmen bir şekilde ya beni olay bilmeyen başka birine pasladılar ya da açılan talepleri hiçbir gerekçe yokken kapattılar.

Şimdi de olay üzerinden çok uzun zaman geçtiği için maalesef yapacak bir şeyimiz yok diyorlar.

Hocam dediğim gibi iadeler karıştı faturalık pek bir durum yok.

Sizin durumunuz biraz karışık çıktı bu konuda tecrübem olmadı ne yazık ki.
Ancak THH değil de adli olarak işlem başlatmanız gerekebilir

Sizin durumunuz biraz karışık çıktı bu konuda tecrübem olmadı ne yazık ki.
Ancak THH değil de adli olarak işlem başlatmanız gerekebilir

Peki hocam adli işlem başlatırken herhangi bir para öder miyim?

Yanlış giden iadede bir tişört bulunuyor fakat 300 lira gibi bir paraya almıştım.

Amacım, ürünümün onlarda kalmaması.

Peki hocam adli işlem başlatırken herhangi bir para öder miyim?

Yanlış giden iadede bir tişört bulunuyor fakat 300 lira gibi bir paraya almıştım.

Amacım, ürünümün onlarda kalmaması.

Boşuna uzunca bir zaman uğraşırsın elde edeceğin 300 liralık t shirt yerine daha çok masrafın çıkar.

Geri
Yukarı