Çözüldü Monitör renkleri kötü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sayslowman

Decapat
Arkadaşlar ben oyundan çıktığımda ekranın alt kısmında yani görev çubuğunun orada alt kısmın siyah olduğunu gördüm. Çözünürlüğüm normaldi ama bozuktu. Ben de hemen monitörü sıfırladım ve renklerim gitti şu anki renkler çok kötü gözüm bozulacak neredeyse.
Ayarları ne yapmalıyım.
Monitörümde renk tonu ve gamma var renk tonunda soğuk 2, soğuk 1, normal (şu an olan),sıcak 1, sıcak 2.
Gamma da 1'de ne yapayım sizin önerdiğiniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Monitör sürücünüz güncel olmayabilir. Aygıt Yöneticisin'den kontrol edin. Windows Başlat>Sağ tık>Aygıt Yöneticisi'ni açın. Monitörler bölümünden eğer sürücüleriniz güncel değilse Genel PnP Monitör yazar. Sağ tıklayıp ''Sürücüyü Güncelleştir'' deyin. Ve ''Sürücüleri Otomatik Ara'' kısmından Windows'un bulmasını isteyin. Eğer sürücü bulursa indirecek ve monitör renkleriniz canlanacaktır.

• Monitörünüzü belirtin. Renk ve gama ayarlarına bakalım.
Ekran kartınız AMD ise;
Radeon Settings 》 Ekran ayarları 》 Doygunluğu arttırın
Nvidia ise
Nvidia kontrol panelinden doygunluğu bulup yükseltin.

• Monitör sürücünüz güncel olmayabilir. Aygıt Yöneticisin'den kontrol edin. Windows Başlat>Sağ tık>Aygıt Yöneticisi'ni açın. Monitörler bölümünden eğer sürücüleriniz güncel değilse Genel PnP Monitör yazar. Sağ tıklayıp ''Sürücüyü Güncelleştir'' deyin. Ve ''Sürücüleri Otomatik Ara'' kısmından Windows'un bulmasını isteyin. Eğer sürücü bulursa indirecek ve monitör renkleriniz canlanacaktır.

Çözüm
  • Monitör sürücünüz güncel olmayabilir. Aygıt yöneticisin'den kontrol edin. Windows başlat>sağ tık>aygıt yöneticisi'ni açın. Monitörler bölümünden eğer sürücüleriniz güncel değilse genel PNP monitör yazar. Sağ tıklayıp "sürücüyü güncelleştir" deyin. Ve "sürücüleri otomatik ara" kısmından Windows'un bulmasını isteyin. Eğer sürücü bulursa indirecek ve monitör renkleriniz canlanacaktır.

Monitörüm Samsung S19D300.

Yeni konular

Geri
Yukarı