Monitör renkleri soluk gösteriyor

sharp44

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, dün yeni bir monitör aldım ve eski olanı 2. monitör olarak kullanmaya karar verdim.
Şimdi ekleyeceğim görselde sağdaki yeni monitör, soldaki ise eski monitörüm.
Beyaz renkler yenisinde bembeyaz temiz bir renk iken, eski monitörde mavi filtre varmış gibi gözüküyor.
Yine aynı şekilde diğer renklerde de aynı sorun var, yeni monitör canlı güzel bir görüntü sunarken eski monitör soluk gösteriyor.
Yeni monitörü almadan önce hiç dikkatimi çekmemiş ve rahatsız etmemişti ama yenisini alınca aradaki fark can sıkıcı oldu.
Monitörler marka model olarak aynı, sadece inç farkı var.
Bunu nasıl çözebilirim, bir çözümü var mıdır?

WhatsApp Görsel 2023-09-23 saat 14.27.17.jpg

Merhaba, dün yeni bir monitör aldım ve eski olanı 2. monitör olarak kullanmaya karar verdim.
Şimdi ekleyeceğim görselde sağdaki yeni monitör, soldaki ise eski monitörüm.
Beyaz renkler yenisinde bembeyaz temiz bir renk iken, eski monitörde mavi filtre varmış gibi gözüküyor.
Yine aynı şekilde diğer renklerde de aynı sorun var, yeni monitör canlı güzel bir görüntü sunarken eski monitör soluk gösteriyor.
Yeni monitörü almadan önce hiç dikkatimi çekmemiş ve rahatsız etmemişti ama yenisini alınca aradaki fark can sıkıcı oldu.
Monitörler marka model olarak aynı, sadece inç farkı var.
Bunu nasıl çözebilirim, bir çözümü var mıdır?

Eki Görüntüle 1954086
Sarı ışık filtresi açık olabilir.

Kablo yüzünden olabilir. Veya ekran kartı ayarlarından, monitör ayarlarından sarı ışığı kısın. AMD ekran kartı var bende kısıp açılabiliniyor.
Yok hocam vallahi baktım da olmuyor, herhalde eskidi renkler soldu ya da fabrikasyon böyleydi hiç bilmiyorum, yenisini almadan önce garip gelmiyordu bana :D

Yeni konular

Geri
Yukarı