Monitör seçimi GPU performansını etkiler mi?

Özgür Gurucan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi forumlar. Eski konularımdan bugüne gelmenin sevincini yaşıyorum. Topladığım sistemin son parçası olan bütçemin el verdiği Samsung 24 inç Curved Monitör'ü sipariş etmiş bulunmaktayım. Sizlere aklıma takılan ve cevaplandıramadığım birkaç soru soracağım, öncelikle verdiğiniz tüm cevaplar için teşekkürler.

Sistem: Anakart: Gigabyte GA-A320M-H-İşlemci: Ryzen5 1600 AF edition-Ram:Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz DDR4CL16/GPU:MSI Armor RX570 4GB 256Bit-PSU: Dark Series 500W-Kasa: Dark Sentinel Mid-Tower Siyah

Bu sisteme şu an kullandığım monitör: Dell E1910H. Özellikleri linkte var.

Ekran kartımdan dolayı, görüntüyü monitöre 1366X768'de veriyorum ama sistemime göre alt Tab'lar da ve FPS'de bir problem var gibi. Bu sistem de LOL oyununda 150 gibi bir FPS alıyorum aktif kullanımlar da ve görüntü de yırtılmalar olarak düşündüğüm şeyler oluyor. Full grafikler sanki medium gibi. Bu çözünürlük ve dönüştürücüden mi yoksa sistemim anca bu kadarına mı yetiyor merak içindeyim.

Yani monitörüm gelince bu yırtılma tarzı FPS düşmesi'a benzeyen şeyler düzelir, kart işlemci daha stabil çalışıp, performans artışı sağlar mı? Yoksa olur mu bu merak içindeyim.

Monitörüm çok eski olduğu için ekran kartının verdiği FPS'i bana iletemediğini ve dolayısıyla performans problemi yaşadığımı düşünmekteyim. Bu konuda teknik ve detaylı bir bilgilendirme rica etmekteyim.

Küçük bir dip not, 72 Hz'in benim için yeterli olduğunu düşünüyorum. Profesyonel oyuncu ya da buna benzer bir hedefim yok. Zevk almak ve biraz da rekabet etmek için oynuyorum oyunları.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum, iyi forumlar.
Yardımcı olabilecek yok mu :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı