Eski monitör GPU kullanımını etkiler mi?

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Eski bir 1600X900P monitör kullanıyorum. Açık dünya oyunlarında FPS 40-45 arası. GPU kullanımı da 40-60 arasında geziyor. Acaba sorun monitörden kaynaklı mı? 1080P bir televizyonda denedim fakat durum aynı (1080P olan televizyon 60 FPS değil.). Yeni bir 1080P 60FPS monitör alırsam durum düzelir mi?

Çizgisel yapıda ilerleyen oyunlarda GPU kullanımı %96 civarı ve FPS olması gerektiği gibi, açık dünya oyunlarında böyle değil.

Son düzenleme:
1080P 60 FPS olmayan bir televizyonda denedim. GPU kullanımı tamamen aynıydı. 60FPS olmadığı için mi GPU kullanımı aynı kaldı hocam?

Televizyon ile monitör farklı olabiliyor. Ben kasayı bir televizyona bağladığım zaman görüntü çamur gibiydi. Normalde televizyon uydu alıcıya bağlandığında net görüntü verirken bilgisayarda çamur gibi bir görüntüye dönüşüyor. Aynı şekilde monitörde de görüntüde bir sorun yokken ve gayet net görünürken televizyona bağlayınca sonuç değişiyor.

@sofaly
Ekran HZ değeri FPS veya darboğaz olayını etkilemez. Oyun ayarlarını yükseltmeyi deneyin. Sürücüler guncel mi? MSI Afterburner ile oyun içi değeri atabilir misiniz?

Oyun ayarları internetteki testler ile aynı. Bu aldığım FPS değeri yüksek bile. 40-45 arası alıyorum genellikle.

Adsız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı