Monitör tavsiyesi

JANITHON

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Asus
Herkese merhaba, su an 60Hz 5ms BenQ senseye3 kullanıyorum. Çok eskidi diye yeni monitör alacağım. Sizce ne almalıyım? Çok fazla FPS oyunu oynuyorum ve anakartım MSI B550 Tomahawk. Eski monitörü satmayacağım veya atmayacağım 2. monitör yapacağım. Video vs için. Aradığım özellikler pivot olması ve Hz değeri yüksek olması.

Benim bulduklarım:

Direk bu linkte hepsi var. Baska önereceğiniz varsa da bakarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, su an 60Hz 5ms BenQ senseye3 kullanıyorum. Çok eskidi diye yeni monitör alacağım. Sizce ne almalıyım? Çok fazla FPS oyunu oynuyorum ve anakartım MSI B550 Tomahawk. Eski monitörü satmayacağım veya atmayacağım 2. monitör yapacağım. Video vs için. Aradığım özellikler pivot olması ve Hz değeri yüksek olması.

Benim bulduklarım:

Direk bu linkte hepsi var. Baska önereceğiniz varsa da bakarım.

AG253FG Veya NXG253R'den birisini tercih edin. Benzer ve attıklarınız arasından en iyi monitörler.

Buna da bakılabilir:

Ekran kartı ne 1080p mi 2 k mi olacak.

EVGA 2060 sc. 2K sanırsam daha iyi olur sadece FPS oyunları oynamayacağım ve YT falan da izleyeceğim.

AG253fg veya nxg253R'den birisini tercih edin. Benzer ve attıklarınız arasından en iyi monitörler.

Buna da bakılabilir:

Dell almayı düşünmüyorum. ASUS, AOC veya ViewSonic alırım sanırsam.

AG253fg veya nxg253R'den birisini tercih edin. Benzer ve attıklarınız arasından en iyi monitörler.

Buna da bakılabilir:

Buna baktim acayip bir şeymiş :D 4 tane arasında kaldım. Alienware, AOC agon, ViewSonic Elite ve MSI oculux.

Son düzenleme:
EVGA 2060 sc. 2K sanırsam daha iyi olur sadece FPS oyunları oynamayacağım ve YT falan da izleyeceğim.

Dell almayı düşünmüyorum. ASUS, AOC veya ViewSonic alırım sanırsam.

Buna baktim acayip bir şeymiş :D 4 tane arasında kaldım. Alienware, AOC agon, ViewSonic Elite ve MSI oculux.

Hocam hepsi hemen hemen birbirine benzeyen monitörler. Hoparlör, renk derinliği gibi farklılıkları var. Bunlara göre tercih yapabilirsiniz.

AOC agon en iyi renk doğruluğunu sağlıyor gördüğüm kadarıyla. Tepki süresi olarak da en iyisi MSI gibi duruyor. ViewSonic diğer üçünden biraz daha alt segment kalıyor. Alienware olanın ise renk doğruluğu ve hız arasında bir dengesi var. Buna göre tercih yapabilirsiniz.

Tepkime olarak Dell 0.5ms o yüzden arada kaldım. 0.5 ms çok bir şey fark eder mi acaba? Alabilirsem ilk sırada Dell 2. sırada MSI olmalı mı diyorsunuz?

Tepkime olarak Dell 0.5ms o yüzden arada kaldım. 0.5 ms çok bir şey fark eder mi acaba? Alabilirsem ilk sırada Dell 2. sırada MSI olmalı mı diyorsunuz?

Tercihinize bağlı değişecek bir durum bu ama o 0.5 ms olayına çok takılmayın. Pazarlama taktiği genel olarak. Zaten E-Spor ile uğraşmayacaksanız bu 4 monitör arasındaki ufak tepkime farkları sizi etkilemez. Mesela renk doğruluğu ve hoparlör istiyorsanız AOC alabilirsiniz. Tepki süresi olarak iyi olmasını istiyorsanız AW2523HF/MSI tercih edilebilir. Çünkü hemen hemen benzer tepki sürelerine sahipler.

Tercihinize bağlı değişecek bir durum bu ama o 0.5 ms olayına çok takılmayın. Pazarlama taktiği genel olarak. Zaten e-spor ile uğraşmayacaksanız bu 4 monitör arasındaki ufak tepkime farkları sizi etkilemez. Mesela renk doğruluğu ve hoparlör istiyorsanız AOC alabilirsiniz. Tepki süresi olarak iyi olmasını istiyorsanız AW2523HF/MSI tercih edilebilir. Çünkü hemen hemen benzer tepki sürelerine sahipler.

Cevaplarınız ve araştırmanız için çok teşekkür ederim :) sanırsam MSI alacağım.

Tercihinize bağlı değişecek bir durum bu ama o 0.5 ms olayına çok takılmayın. Pazarlama taktiği genel olarak. Zaten e-spor ile uğraşmayacaksanız bu 4 monitör arasındaki ufak tepkime farkları sizi etkilemez. Mesela renk doğruluğu ve hoparlör istiyorsanız AOC alabilirsiniz. Tepki süresi olarak iyi olmasını istiyorsanız AW2523HF/MSI tercih edilebilir. Çünkü hemen hemen benzer tepki sürelerine sahipler.

Hocam iyi akşamlar Dell 24, 5" AW2523HF 1ms 360Hz Full HD HDMI DP IPS Gaming monıtor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu ile ASUS 24.5" ROG Swift PG259QNR 360Hz 1ms DP HDMI G-Sync Fast HDR10 IPS FHD Gaming monitör | İtopya bu veya MSI oculux nxg253r IPS 360 Hz 1 ms 24.5 bu arasındaki farka değer mi? Çünkü hepsi IPS panel ve 360Hz. Aralarında ise 2-3K fark var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı