Çözüldü Monitör tepki süresi ayarı ne işe yarar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

593832

Centipat
Monitörün ayarlarında tepki süresi ayarı var. Normal-hızlı-çok hızlı olarak 3 mod bulunuyor, çok hızlı modda FPS oyunlarında hareket halinde ekrandaki görseller daha net görülüyor. Bu ayar ms değerini mi düşüyor tam olarak nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MS değeri, Monitörlerde bir renkten diğer renge geçmek için geçen süredir. Bu ne kadar düşükse o kadar iyidir.
CS:GO Valorant gibi FPS oyunları oynuyorsan açman daha iyi olur. Yalnız ghosting olma riski var sen dene.
MS değeri, Monitörlerde bir renkten diğer renge geçmek için geçen süredir. Bu ne kadar düşükse o kadar iyidir.
CS:GO Valorant gibi FPS oyunları oynuyorsan açman daha iyi olur. Yalnız ghosting olma riski var sen dene.

Çözüm

Technopat'ın kendi rehberinde okudum az önce dediğiniz gibiymiş. Renklerin daha hızlı geçmesini sağlıyor. Ghosting testinden başarılı geçiyor. Bir de az önce Monitöre yazılım güncellemesi yaptım. Ekran ayarlarına sRGB ve Display P3 ayarı geldi internetten yazılan fazla bir şey yok nedir biliyor musunuz? Renkler DP3 ayarında biraz daha sarımsı oldu.

Display P3 renk uzayı standardı olarak geçiyor. Geniş renk gamı ve daha zengin renkler sunar.

Hangisi gözünüze daha hoş geliyorsa onu kullanın. Teknik detaylar harici önemli değil benim için.

Display P3 renk uzayı standardı olarak geçiyor. Geniş renk gamı ve daha zengin renkler sunar.

Hangisi gözünüze daha hoş geliyorsa onu kullanın. Teknik detaylar harici önemli değil benim için.

Teşekkürler cevap için DP3 ayarı resmen insanlarınten rengini olması gerektiği gibi gösteriyor. Normal modda soluk soluk gösteriyormuş.

Geri
Yukarı