Çözüldü Monitör Tepki Süresi ne kadar önemli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada ayrıntılı bir şekilde anlatılmış zamanın varsa izleyebilirsin
Düşük ghosting, input lag ve düşük blur gibi avantajları var düşük tepkime süresinin ama monitölerin çoğunda 0.5-1 MS gibi tepkime süreleri biraz reklam. Özellikle 1 MS diye satılan VA panellerinde hepsi 8 MS'den fazla tepkime süresine sahip. TN'ler 1 MS değerine ulaşabiliyor. 1-2 MS'lik farkları hissetmeniz imkansız.

Monitörlerde belirtilen tepki süresi farklarını casual bir kullanıcı olarak net hissetmen çok zor. Monitör seçerken pek ms değerine takılmamak gerekiyor. Ayrıca ms değeri açılan FreeSync / Gsync modlarına göre değişkenlik gösteren birşeydir.

Düşük ghosting, input lag ve düşük blur gibi avantajları var düşük tepkime süresinin ama monitölerin çoğunda 0.5-1 MS gibi tepkime süreleri biraz reklam. Özellikle 1 MS diye satılan VA panellerinde hepsi 8 MS'den fazla tepkime süresine sahip. TN'ler 1 MS değerine ulaşabiliyor. 1-2 MS'lik farkları hissetmeniz imkansız.
ASUS 27" VG278Q - Almayı düşünüyorum da 1 MS tepki süresi olduğu yazıyor doğru mudur?

ASUS 27" VG278Q - Almayı düşünüyorum da 1 MS tepki süresi olduğu yazıyor doğru mudur?
En hızlı ayarlarda ulaşabilir 1 ms'ye ama bir miktar ghosting artabilir. Ortama 4 ms tepkime süresi var teknik verilerine göre.
ASUS'un TN panellerinin renklerini hiç beğenmiyorum, XG240R tavsiye ederim.

1MS tepki süresi en düşük tepki süresidir, yani doğru. Ama önemli olan ortalama tepki süresi diye biliyorum. Linkini attığım sitede ortalama tepki süresi 4MS, giriş gecikmesi ise 8MS olarak gözüküyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı