Monitör tercih edilirken satıcı mı daha önemli yoksa monitör mü?

Sehnsucht

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. 2K IPS panel bir monitör almak istiyorum. Aklımda iki model var fiyatları uygun kalan ve bunlar farklı satıcılarda satılıyor. ViewSonic VX2780J-2K ve MSI G274QPF (QD olan değil)
ViewSonic 8.499 ₺ fiyatı ile Amazon satıcısında satılıyor.
MSI ise 9.299 ₺ fiyatı ile İncehesap'ta satılıyor.

Biliyorum MSI daha dolu daha ve önerilen bir monitör. Aklımı karıştıran husus ViewSonic monitörün Amazon satıcılı olması. 1 ölü pikselde veya glow hatta beğenmeme durumunda bile iade edebilme hakkı veriyorlar diye biliyorum.
İncehesap için aynısı geçerli değilmiş değişim vs yapmıyor iade de almıyor sanırım belli bir ölü pixel sayısına kadar.
Sizce risk alıp MSI mı alınmalı yoksa garantiye mi oynanmalı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mağaza firma farketmeksizin 1 tane ölü piksel veya herhangi problem bile çıksa ayıplı mal kabul edilir. THH bu durumlarda Tüketici'yi haklı buluyor.

Mağaza firma farketmeksizin 1 tane ölü piksel veya herhangi problem bile çıksa ayıplı mal kabul edilir. THH bu durumlarda Tüketici'yi haklı buluyor.
Evet olması gerekenin o olduğunu biliyorum fakat firmalar bunu uygulamıyor. THH’ye başvursan elinde o ürünle sonucun çıkmasını bekliyorsun vs. İnsanı soğutuyor. Çoğu satıcıda bu sorunla karşılaşılıyor malesef incehesap da bunlardan biri o yüzden fikir almak istedim.

Evet olması gerekenin o olduğunu biliyorum fakat firmalar bunu uygulamıyor. THH’ye başvursan elinde o ürünle sonucun çıkmasını bekliyorsun vs. İnsanı soğutuyor. Çoğu satıcıda bu sorunla karşılaşılıyor malesef incehesap da bunlardan biri o yüzden fikir almak istedim.
Teknolojik bir ürün satın almak biraz şans işi sonuçta satıcı kutusunu açıp kontrol edip sana satmıyor fabrika üretimi bu şekilde çıktığı için tüketici satın aldıktan sonra görüyor, yine de risk almak (beklemek) istemiyorum diyorsan Amazon'u tercih edebilirsin.

Sıf Amazon'un satış politikası iyi diye daha iyi bir monitör dururken daha aşağısını neden alalım ki?
Adı sanı duyulmamış satıcılardan ürün almak riskli ama firmalaşmış yerlerden ürün almak riskli değil. Evet ceplerinden para çıkmamak için kırk takla atıyorlar doğrudur. Burada sizde ipe un serip aynı mantıkla iş yapacaksınız.
Monitörü beğenmedin mi? Direkt olarak "beğenmedim" diyerek ürünü ilk günler iade edeceksiniz. Bunu yapan çok kişi var.
ViewSonic işinizi görür ama MSI daha üstün bir modeldir. Burada amaç iyi bir ürün alabilmek. İyi bir satıcı ile ticaret yapmak değil.

Geri
Yukarı