Monitör ve bağlantı işlemleri nasıl yapılabilir?

Atilla3441

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şöyle ki. Elimde ekranı çalışmayan bir laptop var ve laptopta bir adet VGA bir adette HDMI var.
İki adet VGA çıkışlı olmak üzere Samsung marka monitörlerim mevcut.
Şu an biri laptopa sabit bağlı, ben diğer monitörü de laptopa bağlamak istiyorum fakat görüntü 1. harici monitörün kopyası değil devamı olsun istiyorum ve iki harici monitörü de yan yana koyduğumda tek ekranmış gibi aksiyon versin.

Bunun mümkün olması için.

2. ekrana VGA HDMI dönüştürücü mü almalıyım yoksa y şeklinde iki VGA çıkışlı VGA kablo alıp tek girişten iki monitöre mi bağlamalıyım?

Arkadaşlar şöyle ki. Elimde ekranı çalışmayan bir laptop var ve laptopta bir adet VGA bir adette HDMI var.
İki adet VGA çıkışlı olmak üzere Samsung marka monitörlerim mevcut.
Şu an biri laptopa sabit bağlı, ben diğer monitörü de laptopa bağlamak istiyorum fakat görüntü 1. harici monitörün kopyası değil devamı olsun istiyorum ve iki harici monitörü de yan yana koyduğumda tek ekranmış gibi aksiyon versin.

Bunun mümkün olması için.

2. ekrana VGA HDMI dönüştürücü mü almalıyım yoksa y şeklinde iki VGA çıkışlı VGA kablo alıp tek girişten iki monitöre mi bağlamalıyım?
Öncelikle HDMI to VGA döcnüştürücü alman lazım. Ondan sonra Windows+P, buradan uzat seçeceksin.
1711306960101.png

Yalnız bu seçenek ikisinide tek ekran yapmaz. Normal pencereleri sürükleyebilirsiniz ama ayrı ayrı ekranlar olarak çalışırlar. Tek ekran yapmak için NVIDIA nın bir ayarı vardı ama laptopunuzda VGA çıkışı olduğuna göre eski bir cihaz. Büyük ihtimal sizde yok.

Geri
Yukarı