Monitör Ve Kasa İçin Power Kablosu

glitche

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Online UPS alacağım fakat çok ses çıkardıkları için balkona yerleştireceğim. Monitör ve kasa için iki tane 10M Power kablosu alayım diyorum. Bu konuda bilgim yok ama sanırım kaliteli olanların iki ucu erkek ve dişi oluyor. Benim bulduğum modelin iki ucu da dişi. Bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Ne alsam işimi görür mü yoksa kasa ve monitörün tükettiği güç değerleri burada da önemli mi? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
(Balkonda priz olmadığı için UPS'i balkonda 3'lü prize takacağım bu sorun çıkatır mı ?)

Kablo;

Sistem;
  • UPS: FSP Champ 1K 900W Online UPS
  • İşlemci: AMD Ryzen 9 3900X
  • Anakart: ASUS ROG STRIX X570-E GAMING
  • Ekran Kartı: ASUS ROG STRIX 2080 Advanced Edition
  • Sıvı Soğutucu: ASUS ROG STRIX LC 360 RGB
  • RAM: G.Skill Trident Z Neo 64 GB (2x32) 3200 MHz DDR4 CL16
  • SSD: Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD
  • Güç Kaynağı: Corsair RM 750W 80+Plus Gold
  • Egzoz Fan: Corsair SP 120 RGB Pro
  • Kasa: Collor Master TD500 Mesh
  • monitör: ViewSonic VP 2768 4K

Son düzenleme:
Hocam uzatma kablosu kullanın. Gerek yok. Zararı olmaz.

2 tane 10 metrelik power kablosu yerine hem maliyet hemde kaliteli olması açısından uzatma priz kullanmanızın daha mantıklı olacağı düşüncesindeyim.
Hocam 3 lü priz dış mekanda sabit zor olabilir. Kışın hava muhalefeti yagmur kar riskli olur. Yine de güzel fikir priz icerde olacak sekilde olursa.

Hocam 3 lü priz dış mekanda sabit zor olabilir. Kışın hava muhalefeti yagmur kar riskli olur. Yine de güzel fikir priz icerde olacak sekilde olursa.
Hocam balkon kapalı.
2 tane 10 metrelik power kablosu yerine hem maliyet hemde kaliteli olması açısından uzatma priz kullanmanızın daha mantıklı olacağı düşüncesindeyim.
Hocam uzatma kablosu kullanın. Gerek yok. Zararı olmaz.
Uzatma kablosunu UPS'e takıp sonra uzatmadan sisteme bağladığımda sağlıklı olur mu?

Olur hocam. Aslında UPS ses yapmaz. Benimki PC'nin yanında.

Olur hocam. Aslında UPS ses yapmaz. Benimki PC'nin yanında.
Online UPS olduğu için sesli çalışıyorlar bir de içlerinde çevirici olduğu için prizden gelen elektriği değil vermesi gereken elektriği verdikleri için prizi ona takıp elektriği oradan sisteme alsam sanki pek bir anlamı kalmazmış gibi geldi bana hocam.

Yok hocam. Arakablo zaten elektriği UPS üzerinden alacak sıkıntı olmaz. 10 metre Power kablosu da aynı bu da aynı. Endişelenmeyin. Online UPS daha iyi olur. Bizim fabrikada UPS odası var. Buradan her yere hat dağılıyor.

Yok hocam. Arakablo zaten elektriği UPS üzerinden alacak sıkıntı olmaz. 10 metre Power kablosu da aynı bu da aynı. Endişelenmeyin. Online UPS daha iyi olur. Bizim fabrikada UPS odası var. Buradan her yere hat dağılıyor.
Anladım hocamlar teşekkürler, normal bir uzatmalı priz işimi görecek o halde. Peki bir sorum daha olacak. Balkon da priz olmadığı için içeriden gelen normal bir üçlü priz var. UPS'i mecburen ona takacağım bu sizce UPS için bir sıkıntı oluşuturur mu?

Geri
Yukarı