Monitörde 10 ms input lag vs. 24 ms input lag

Erkanka41

Hectopat
Arkadaşlar çokça merak ettiğim, yabancı forum sitelerinde araştırıp bulamadığım bir konu.
Monitörün giriş gecikmesi (input lag) 10 ms ile 24 ms olan bir monitörde gözle görülebilir bir fark var mıdır? Alacağım monitörün input lag değeri 24 ms olduğu için aklımda soru işareti oldu çünkü CS:GO, PUBG tarzı rekabetçi oyunları oynuyorum. Eğer fark yoksa almak istiyorum size danışmak istedim. Teşekkürler..

Bu arada alacağım monitör Samsung LC24FG73, 144 Hz olan bir monitör. Cevaplarınız önemlidir benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
144 hz ve 1 ms tepkime süresi var ise düşünmeden alabilirsin.Bende viewsonic 24 inc 144 hz 1 ms bir monitör aldim 4-5 ay önce çok çok memmunum eski monitörüm 75 hz 1 ms aoc marka birseydi.Çok fark var arasında.

15ms'in üzerindeki Input Lag değerleri problem demektir, oyun amaçlı bu monitörlerden uzak durun.
İlk etapta günlük kullanımda o kadar göze çarpmasa da uzun kullanımda daha düşük tepki süresine sahip bir monitöre geçtiğiniz zaman aradaki farkı etmemeniz imkansız gibi bir şey :) Ayrıca monitöre baktım 1 ms tepki süresine sahip acaba ben mi yanlış baktım? Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı
Arkadaş "Giriş Gecikmesi" kavramından bahsediyor, siz "Tepki Süresi" kavramından.

15ms'in üzerindeki Input Lag değerleri problem demektir, oyun amaçlı bu monitörlerden uzak durun.

Arkadaş "Giriş Gecikmesi" kavramından bahsediyor, siz "Tepki Süresi" kavramından.
Baktım da sizde LC24FG70 modelini kullanıyorsunuz.
Input lag veri tabanı olan bu sitede; Best TVs & Monitors for Gaming: Input Lag Database
sizin modelin 24 ms olduğunu gösteriyor. Bende lc24fg73 modelini satın almayı düşünüyordum, özellikle quantum dot teknolojisi olduğundan dolayı . 24 ms input lag değerinden oyun amaçlı uzak durun dediğiniz an soğudum monitörden.
Aynen 1 ms yazıyor.Acaba input lag tepkime süresi demek degilmi diye düşündüm😄
İlk etapta günlük kullanımda o kadar göze çarpmasa da uzun kullanımda daha düşük tepki süresine sahip bir monitöre geçtiğiniz zaman aradaki farkı etmemeniz imkansız gibi bir şey :) Ayrıca monitöre baktım 1 ms tepki süresine sahip acaba ben mi yanlış baktım? Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı
Giriş gecikmesi farklı (input lag), tepkime süresi (response time) farklıdır arkadaşlar.
144 Hz'de değerler çok benzer. O baktığınız değerler 60 Hz için.

Monitörün tepe ve alt noktalarında değişiyor ek olarak. Ortası da dahil. 💁‍♀️
Evet bir çok araştırma yaptım . Best TVs & Monitors for Gaming: Input Lag Database burada 144 hz'deki değeri yazıyor. Beni en çok endişelendiren durum bu oldu. Hiç bir yerde de net bir cevap bulamadığım için size danışmak istedim.

Baktım da sizde LC24FG70 modelini kullanıyorsunuz.
Input lag veri tabanı olan bu sitede; Best TVs & Monitors for Gaming: Input Lag Database
sizin modelin 24 ms olduğunu gösteriyor. Bende lc24fg73 modelini satın almayı düşünüyordum, özellikle quantum dot teknolojisi olduğundan dolayı . 24 ms input lag değerinden oyun amaçlı uzak durun dediğiniz an soğudum monitörden.
PCMonitors.info sitesinde 4.14 ms olarak ölçülmüş.

@Erkanka41 o modellerin ortalama değeri 4 ms. 144 Hz için ölçülüyor değerler. Siz de öyle kullanacaksınız.

TN panelli modeller de yine benzer. 1 ms falan oynuyor arada.

"Stick to displays marked Excellent or Great for the best user experience, as they provide the lowest input lag when set to Game Mode. All displays are tested at 60hz. Most displays of the same model number share nearly identical input lag across size ranges."

"All displays are tested at 60hz." 💁‍♀️ attığınız linkteki açıklamanın kendisinde belirtmişler zaten 60 Hz'de yapıldığını.

Alttaki 144 Hz diye gördüğünüz şey monitörün kaç Hz olduğunu belirtmek için yalnızca. Monitörün kendi sitesinde yazan özellikler kısmı gibi düşünebilirsiniz.

Son düzenleme:
PCMonitors.info sitesinde 4.14 ms olarak ölçülmüş.
Örnek TN panel monitörlerde bile maksimum 10 ms ortalama ile ölçülüyor, bu değer bana inandırıcı gelmedi sanırım bilgisizliğimden dolayı. Anlatabilirseniz sevinirim .
@Erkanka41 o modellerin ortalama değeri 4 ms. 144 Hz için ölçülüyor değerler. Siz de öyle kullanacaksınız.

TN panelli modeller de yine benzer. 1 ms falan oynuyor arada.
Hayır orada 144 Hz değeri yazmıyor. O sadece aramayı kolaylaştırmak için konulmuş bir seçenek.

"Stick to displays marked Excellent or Great for the best user experience, as they provide the lowest input lag when set to Game Mode. All displays are tested at 60hz. Most displays of the same model number share nearly identical input lag across size ranges."

"All displays are tested at 60hz." 💁‍♀️ attığınız linkteki açıklamanın kendisinde belirtmişler zaten 60 Hz'de yapıldığını.
Aynı yukaradaki sorum sizin içinde olsun madem :)

Kusura bakmayın çok soru sordum . Ben bu monitörü gönül rahatlığı ile alabilir miyim o halde?
CS:GO,PUBG tarzı oyunlarda input lag değeri çok önemli olduğu için benim için de çok önemli .
Örnek veriyorum benq xl2411'deki input lag ile Samsung LC24FG73 giriş gecikme değerleri arasında gözle görülür fark var mıdır ? Fark varsa üzülerek mu modelden vazgeçeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı