Monitörde Çizgi Hatası

Engin Güven

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu monitörü almış bulunmaktayım. SAMSUNG 23,5" LC24FG70FQMXUF 1ms(MPRT) 144Hz Quantum Dot Curved MONİTÖR

Sorun şu ki ekranı Displayportla bağlayıp 144 Hz kullanmak istediğimde ekranın üst tarafında çizgiler oluşuyor. Monitörü şu anda test edilmesi için vatan computer'e gönderdim. Hiç bir sorun olmadıklarını söylüyorlar. Evde monitörü takdığımda 30 dk 1 saat normal çalıştıktan sonra monitörün üst tarafında soldan sağa yatay çizgi oluşuyor. Şu anda eski monitörümü kullanıyorum monitörüm vga ve bilgisayara DVI To VGA dönüştürücüyle bağlıyorum çözünürlük 1400x900 ve 60Hz ve çizgi falan yok. Ama yeni monitörde bu sorun var sizce bu sorunun kaynağı nedir?
Sistemim:
1521481565764.png

MSI Afterburner test ettim ekran kartı sıcaklığı sadece bir kere 70° gördü onun haricinde 65° geçmiyor. İşlemci sıcaklığı ise 45° 55°'lerde görünüyor.
Acaba sorun nerede anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu monitörü almış bulunmaktayım. SAMSUNG 23,5" LC24FG70FQMXUF 1ms(MPRT) 144Hz Quantum Dot Curved MONİTÖR

Sorun şu ki ekranı Displayportla bağlayıp 144 Hz kullanmak istediğimde ekranın üst tarafında çizgiler oluşuyor. Monitörü şu anda test edilmesi için vatan computer'e gönderdim. Hiç bir sorun olmadıklarını söylüyorlar. Evde monitörü takdığımda 30 dk 1 saat normal çalıştıktan sonra monitörün üst tarafında soldan sağa yatay çizgi oluşuyor. Şu anda eski monitörümü kullanıyorum monitörüm vga ve bilgisayara DVI To VGA dönüştürücüyle bağlıyorum çözünürlük 1400x900 ve 60Hz ve çizgi falan yok. Ama yeni monitörde bu sorun var sizce bu sorunun kaynağı nedir?
Sistemim:
Eki Görüntüle 287587
MSI Afterburner test ettim ekran kartı sıcaklığı sadece bir kere 70° gördü onun haricinde 65° geçmiyor. İşlemci sıcaklığı ise 45° 55°'lerde görünüyor.
Acaba sorun nerede anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekranda dikey ve yatay çizgiler, renk değişimleri ekran kartınızda arızanın işareti olabilir. Onboard üzerinden görüntü almayı deneyin.

Ekranda dikey ve yatay çizgiler, renk değişimleri ekran kartınızda arızanın işareti olabilir. Onboard üzerinden görüntü almayı deneyin.
Bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Nasıl yapıldığını söyleyebilirmisiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartından monitöre giden bağlantı kablolarını değiştirip denediniz mi?
Bağlantı derken tam olarak neyi kastettiniz anlayamadım.

Bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Nasıl yapıldığını söyleyebilirmisiniz?

Bağlantı derken tam olarak neyi kastettiniz anlayamadım.

Ekran kartını söküp vga kabloyu onboard üzerindeki çıkışa bağlayın.

Ekran kartını söküp vga kabloyu onboard üzerindeki çıkışa bağlayın.
Kusura bakmayın bu işlemi şu anda yapamam. Yaptığım zaman tekrar yazarım size. Bu arada eski monitörüm yani şu anda takılı olan vga monitördür ekran kartına dvı dönüştürerek bağlıdır ve herhangi görüntü sorun yoktur. Sorun yeni monitörü displayportla bağlayınca ekranda soldan sağa yatay çizgi oluşuyor.

Arkadaşlar displayport 144Hz de monitörü çalıştırınca üst tarafta çizgi oluşuyor. Söylemiştim şimdi birde ekleme yapmak istiyorum. Monitörün ayarlarını 144Hz dan 120Hz düşürünce çizgiler geçiyor. Monitörü aldığım vatan şubesinden displayport 144Hz test ettirdim kendileri hiç bir sorun olmadığını sorunun benim bilgisayardan kaynaklandığını söylediler. Ben internette yabancı forumda şöyle bir çözüm yolu buldum. Monitörü kendi ayarlarında 120Hz olarak ayarladım nvıdıa denetim masasından ise özel çözünürlük oluşturup 144Hz ye çektim ayarı bir faydası oldumu bilmiyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı