Monitörde Display Port girisi yok

kahraman ciftci

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim monitörüm 32 inç 75 herz sadece giriş olarak HDMI ve Vga/dsub girisi var. Ekran kartım ASUS 1050 Ti Cerberus 4 GB ve Display Port girisi var HDMI da var. Monitörümde FreeSync destekliyor. Ekran kartım ise G-Sync destekliyor. Ben bu monitör ile ekran kartı giriş sikintisi olmasına rağmen Display Port bağlayıp G-Sync özelliğini kullanabilir miyim? Ya da FreeSync özelliğini kullanabilir miyim? Veya bir diğer sorum FreeSync'ya da G-Sync özelliğini nasıl kullanabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync ile G-Sync aynı şeydir, sadece isimleri farklıdır. Birisi AMD'nin, birisi NVIDIA'nın. Eğer monitörüzün destekliyorsa, kartınızın ayarlarından seçeneği aktif edebilirsiniz. Bir başka seçenek ise, monitörün arkasındaki tuşlardan kontrol ederek de açabilirsiniz.

FreeSync ile G-Sync aynı şeydir, sadece isimleri farklıdır. Birisi AMD'nin, birisi NVIDIA'nın. Eğer monitörüzün destekliyorsa, kartınızın ayarlarından seçeneği aktif edebilirsiniz. Bir başka seçenek ise, monitörün arkasındaki tuşlardan kontrol ederek de açabilirsiniz.
Bu Ayarları biliyorum ama demek istediğim Hdmi kablo ile bu özellikleri kullanabilirmiyim.illa DisplayPort kablosu ile bağlanmam gerekiyorsa bu bağlantıyı yukarıda yazdığım özelliklere göre nasıl yapabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı