Monitörde DVI mi, VGA mi yoksa HDMI mı kullanılmalı?

Serco Ramos54

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni bir monitor aldim. 3 tane portu var DVI mi daha iyi gosterir HDMI mi daha iyi gosterir yoksa VGA mi daha iyi gosterir? Bir de su anda VGA ile kullanıyorum DVI veya HDMI taksam FPS düsme veya yukselme olurmus. Biraz arastirdim FPS'lerde DVI farkli HDMI farkli VGA farkli FPS veriyor. Sizce hangisi daha iyi FPS verir?

Arkadaşlar merhaba, yeni bir monitor aldim. 3 tane portu var DVI mi daha iyi gosterir HDMI mi daha iyi gosterir yoksa VGA mi daha iyi gosterir? Bir de su anda VGA ile kullanıyorum DVI veya HDMI taksam FPS düsme veya yukselme olurmus. Biraz arastirdim FPS'lerde DVI farkli HDMI farkli VGA farkli FPS veriyor. Sizce hangisi daha iyi FPS verir?
hocam fpsnin monitörle alakası yoktur destekledikleri hz artar (eğer monitör destekliyorsa)

HDMI öneririm. Arabirimin FPS'ye etkisi yoktur. En kaliteli ve net görüntü sıralaması: HDMI>DVI>VGA şeklindedir.

portun fps ile alakası yok siz galiba hz değerlerinden bahsediyorsunuz. Konuya gelirsek hdmi şu an en iyi ve en çok kullanılan port. Hdmi kullanmanızı öneririm.

Peki dönüştürücü takarsam kalite düşer mi? Bir de şu 144 Hz mevzusu falan ne oluyor bilgisayarın 144 FPS'den fazla FPS vermesei falan bir şey diyorlardi aciklar misiniz rica etsem

kalite değil de desteklediği hz değeri düşebilir. Eğer monitörün 144hz ise en fazla 144 fps görebilirsin 60 hz ise en fazla 60 vs. Hertz dediğimiz şey zaten monitörün ekran yenileme hızıdır. Monitörün saniyede kaç görüntü gösterdiğini ifade eder yani 144 hertz bir monitör saniyede 144 resim gösterebilir. Fps de aslında ekrana saniyede gelen görüntü sayısıdır. Yani sonuç olarak ekran kartınız isterseniz dünyanın en iyi ekran kartı olsun, monitör 144 ise 144 fps'e kadar görürsünüz.

Kalite değil de desteklediği Hz değeri düşebilir. Eğer monitörün 144Hz ise en fazla 144 FPS görebilirsin 60 Hz ise en fazla 60 vs. Hertz dediğimiz şey zaten monitörün ekran yenileme hızıdır. Monitörün saniyede kaç görüntü gösterdiğini ifade eder yani 144 Hertz bir monitör saniyede 144 resim gösterebilir. FPS de aslında ekrana saniyede gelen görüntü sayısıdır. Yani sonuç olarak ekran kartınız isterseniz dünyanın en iyi ekran kartı olsun, monitör 144 ise 144 FPS'e kadar görürsünüz.

Ama usta ben 60 Hz monitorle oynuyorum Valorant'ta 200 FPS goruyorum sizin dediginize gore sadece 60 FPS gormem lazim degil mi?

orada yazan fps önemli değil. Vsync açın. O zaman fps 60'a sabitlenir. Orada 200 de yazsa siz yine aslında 60 fps görüyorsunuz.

orada yazan fps önemli değil. Vsync açın. O zaman fps 60'a sabitlenir. Orada 200 de yazsa siz yine aslında 60 fps görüyorsunuz.
Usta nasil olabiliyor aklım elvermedi.Burak oyundanin bilgisayarı 144 fps aliyor yani zulada falan?

Orada yazan FPS önemli değil. V-Sync açın. O zaman FPS 60'a sabitlenir. Orada 200 de yazsa siz yine aslında 60 FPS görüyorsunuz.

Vysync kaparkas ta ayni mi?

Vsync açılsa da kapansa da monitör 60hz ise ve ekran kartınız 60 fps verebilecek durumdaysa en fazla 60 kare görürsünüz.

Geri
Yukarı