Monitörde ghost screen oluşuyor

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar monitörde ghost screen oluşuyor. Yani ekranda çok kalan bir şeyin görüntüsü görüntü değişince altta gözükmeye devam ediyor.
Bu ileride devam eder mi? Monitörü ilk aldığımdan beri mi var yoksa yeni mi oluştu bilmiyorum.
Artma ihtimali var mı bu ghost screen olayının? Benim eski telefonumda da vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
VA Panellerde bu sorun sıklıkla gözüküyor. İPS te nispeten az ama en iyisi TN bu sorunlar için. Tabi TN panelde renkleri düzgün veremiyor. Üzgünüm dostum ama yeni bir monitörde verseler bu sorun çok büyük bir ihtimalle onda da olacak. :(

Şansını bir dene derim o zaman ben. Çünkü hatasız bir monitör gönderme ihtimalleri var. Ama beklemem ben dersen bir kaç gün sonra gözün alışıyor. En azından ben alıştım. Birde sorunu en aza indirmek için varsa Monitör ayarlarından OVERDRİVE ve Parlaklığı en yüksek ayara alabilirsin. Belki sorunu çözmez ama o kadar gözüne batmayacak hale gelir.

Şansını bir dene derim o zaman ben. Çünkü hatasız bir monitör gönderme ihtimalleri var. Ama beklemem ben dersen birkaç gün sonra gözün alışıyor. En azından ben alıştım.

Hocam bunu 2 3 hafta önce fark ettim gözüme takılmıyor artık zaten ama gri ekranda biraz belli oluyor.
Tek korkum daha fazla artma ihtimalinin olup olmaması artmıyorsa iade etmeyeceğim.

Hocam bunu 2 3 hafta önce fark ettim gözüme takılmıyor artık zaten ama gri ekranda biraz belli oluyor.
Tek korkum daha fazla artma ihtimalinin olup olmaması artmıyorsa iade etmeyeceğim.
1,5 senedir öyle kullanıyorum ne ilerleme var ne gerileme. Fakat modelden modele değişir mi bilmiyorum.

Geri
Yukarı